Chemik Police i Świt Skolwin przywieźli łup z wyjazdów

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Wołosz
Chemik Police wygrał 2:1 na terenie Gromu Nowy Staw. Z kompletem punktów do domu wrócił również Świt Skolwin z Jarocina.

Chemik odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Oddalił się od strefy spadkowej, jest blisko górnej połowy tabeli i w dobrym samopoczuciu przystąpi do meczu w Pucharze Polski ze Stalą Stalowa Wola. W meczu beniaminków z Gromem Nowy Staw po golu strzelili Mariusz Bedliński oraz Szymon Kapelusz i były to premierowe trafienia obu zawodników w sezonie.

Również na wyjeździe powalczył Świt Skolwin i dzięki zwycięstwu 1:0 z Jarotą Jarocin pozostaje w kontakcie z najlepszymi klubami w tabeli. W drugim meczu z rzędu do bramki przymierzył Adam Ładziak. Później żelazna defensywa Świtu zadbała o utrzymanie skromnego prowadzenia. Niepokonana drużyna ze Skolwina traci średnio jednego gola co trzy kolejki.

Na swoim terenie zagrała Pogoń II Szczecin i dostała lanie 0:4 od Raduni Stężyca. Straciła pierwszego gola po dwóch minutach, a ostatniego w czasie doliczonym. Źle się ten mecz zaczął i równie źle się zakończył.

Grom Nowy Staw - Chemik Police 1:2 (0:1)
Bramki:
Grabowski (84) - Bedliński (35), Kapelusz (67)
Chemik: Brzozowski - Kołat, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Klimkowicz, Jóźwiak (75 Ziółkowski), Bedliński, Kowalczyk, Protasenko, Sobecki, Kapelusz (90 Nizio)

Jarota Jarocin - Świt Skolwin 0:1 (0:1)
Bramka:
Ładziak (40)
Świt: Matłoka - Żulpo, Bil, Baranowski, Wyganowski, Wojdak, O. Szczepanik (62 Kraśniewicz), Ładziak (89 Kosacki), Kopeć (62 Krawiec), Brzeziański, Nagórski (87 Filipowicz)

Pogoń II Szczecin - Radunia Stężyca 0:4 (0:1)
Bramki:
Bojas 2 (2, 68), Formela (79), Stępień (90)
Pogoń: Kusztan - Kuśmierek, Kuzko, Graczyk, Nagel, Smoliński, Starzycki, Wędrychowski, Maćkowski (69 Krzysztofek), Kalenik, Turski

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Kotwica Kołobrzeg - Unia Janikowo 2:3, KKS 1925 Kalisz - Bałtyk Koszalin 4:1, Gwardia Koszalin - Mieszko Gniezno 0:2, Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia 1:2, Nielba Wągrowiec - Sokół Kleczew 2:1, KP Starogard Gdański - Górnik Konin 0:2