MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chcesz głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich? Masz czas na zgłoszenie do 16 czerwca

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
arch
Chcesz w najbliższych wyborach prezydenckich, 28 czerwca, oddać głos korespondencyjnie? 16 czerwca mija termin na zgłoszenie.

Za niespełna dwa tygodnie będziemy wybierać prezydenta RP. Każdy, kto chce dokonać wyboru drogą korespondencyjną, z różnych powodów - nie trzeba uzasadniać swojej decyzji, może to zrobić, ale konieczne jest zgłoszenie tego faktu do 16 czerwca. Gdzie? W urzędzie miasta, bądź gminy, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania.

W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są późniejsze terminy na zgłoszenie, ale dotyczy to wyłącznie osób przebywających w kwarantannie, ze względu na zagrożenie koronawirusem. - Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do 23 czerwca. Natomiast wyborca, który rozpocznie obowiązkową kwarantannę lub izolację po tym terminie - po 23 czerwca - może zgłosić ten zamiar najpóźniej do 26 czerwca - wyjaśnia Tomasz Czuczak, sekretarz miasta w Koszalinie.

Do poniedziałku do koszalińskiego ratusza wpłynęło ok. 200 wniosków od mieszkańców, którzy chcą zagłosować korespondencyjnie. - Ale są jeszcze wnioski, które wpłynęły drogą elektroniczną. Poza tym spodziewamy się, że do końca dnia - 16 czerwca wpłyną kolejne - dodaje Tomasz Czuczak.

Informacji na temat głosowania korespondencyjnego w koszalińskim ratuszu udziela Wydział Organizacyjno-Administracyjny, nr tel. 94 34-88-611.

Wypełniony wniosek zgłoszenia (wzór umieszony jest na stronie bip.koszalin.pl w zakładce Wybory Prezydenta RP 28 czerwca 2020 r.) należy wrzucić do urny znajdującej się przy wejściu do urzędu. Zgłoszenie można również przesłać drogą elektroniczną przez e-PUAP na adres urzędu [email protected] .

Wyborca głosujący korespondencyjnie w kraju nie później niż do 23 czerwca otrzyma pakiet wyborczy. Natomiast wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania korespondencyjnego zgłosił w okresie od 17 czerwca, otrzyma pakiet wyborczy nie później niż do 26 czerwca.

Zobacz także: Koszalin: Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta RP z wizytą w Koszalinie

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Chcesz głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich? Masz czas na zgłoszenie do 16 czerwca - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński