MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te osoby mogą stracić świadczenie 800 plus. ZUS ostrzega i przypomina o złożeniu wniosku. Czasu jest coraz mniej

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Jeżeli rodzice wyślą wniosek o 800+ do ZUS do 30 kwietnia, będą dostawali pieniądze bez żadnej przerwy. Jednak dokumenty muszą być kompletne i prawidłowo złożone.
Jeżeli rodzice wyślą wniosek o 800+ do ZUS do 30 kwietnia, będą dostawali pieniądze bez żadnej przerwy. Jednak dokumenty muszą być kompletne i prawidłowo złożone. Krzysztof Kapica/ Polska Press
Jeżeli rodzice wyślą do ZUS wniosek 0 800+ do 30 kwietnia, będą dostawali pieniądze bez żadnej przerwy. ZUS wypłaci pieniądze jeszcze w czerwcu pod warunkiem, że dokumenty będą kompletne i prawidłowo wypełnione. – Jeśli rodzice nie chcą mieć przerwy w wypłacie świadczenia, elektroniczny wniosek powinni złożyć do końca kwietnia – przestrzega Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Spis treści

Kiedy nowy okres wypłat 800+. Co z wnioskami?

Jak przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych, nowy okres rozliczeniowy na nowy okres wypłat świadczenia 800 plus rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 31 maja 2024 r. Wniosek ma formę wyłącznie elektroniczną. Można go złożyć:

  • przez aplikację mobilną mZUS,
  • Platformę Usług Elektronicznych ZUS,
  • portal Emp@tia,
  • bankowość elektroniczną.

– Wnioski na nowy kres rozliczeniowy przyjmujemy od 1 lutego 2024 r. W całym kraju złożono niemal 2,7 mln wniosków. Wypłata 800+ ruszy 1 czerwca – informuje Iwona Kowalska-Matis, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa dolnośląskiego. – Zachęcam żeby nie zwlekać z wysłaniem wniosku. Im później trafi do ZUS, tym dłużej będzie się zanim pieniądze zaczną płynąć na konto – dodaje.

Niezłożenie wniosku do 30 kwietnia. Co z pieniędzmi z 800+?

Jak wyjaśnia rzeczniczka, rodzice i opiekunowie, którzy do 30 kwietnia złożą prawidłowo wypełniony wniosek, otrzymają przelew do 30 czerwca. Jeśli złożą wniosek w maju lub czerwcu - ZUS wypłaci świadczenie wraz z wyrównaniem od czerwca odpowiednio do 31 lipca lub 31 sierpnia. Natomiast, gdy złożą wniosek po 30 czerwca, to nie otrzymają już wyrównania od czerwca.

[Świadczenie będzie przyznane od miesiąca złożenia wniosku. Na przykład, jeśli wniosek wpłynie w lipcu, to rodzic straci świadczenie za czerwiec, a wypłata pieniędzy dotrze na konto dopiero do 30 września. Warto, więc pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku nowo narodzonego dziecka rodzic. W takim przypadku rodzic ma trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeżeli zrobi to w tym terminie, to otrzyma świadczenie z wyrównaniem od dnia urodzenia dziecka.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Te osoby mogą stracić świadczenie 800 plus. ZUS ostrzega i przypomina o złożeniu wniosku. Czasu jest coraz mniej - Strefa Biznesu

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński