Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Laryngologia w koszalińskim szpitalu nie znika, ale ogranicza działanie

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Wideo
od 7 lat
Od tygodni wiele emocji budzi funkcjonowanie laryngologii w koszalińskim szpitalu. Plotka głosi, że oddział się zamyka. We wtorek szpital potwierdził, że jest w niej ziarno prawdy. W tle trwa zaś walka o głosy.

Wiodącym tematem konferencji członków komitetu wyborczego Dumni z Koszalina była sytuacja w koszalińskim Szpitalu Wojewódzkim. - Na przestrzeni ostatnich lat został zamknięty oddział diabetologii - mówił Tomasz Czuczak, sekretarz miasta i kandydat do sejmiku. - Kolejnym „głośnym” oddziałem jest neurologia, która miała być na chwilę zawieszona, a nie działa do dziś. Przypomnijmy tylko, że koszaliński szpital - jak sam się chwali - opieką obejmuje 600 tysięcy mieszkańców regionu - mówił na konferencji. - Teraz dostaliśmy kolejną niepokojącą informację, że źle się dzieje na laryngologii.

Andrzej Fulbiszewski, który walczy o miejsce w radzie miejskiej, pytał: - Czy koszalinianie zostaną skazani na turystykę medyczną?

Błażej Papiernik, miejski radny, który od lat recenzuje działania koszalińskiego szpitala, zwrócił się z apelem do zarządu województwa, któremu podlega szpital, o pilną interwencję: - To jak działa koszaliński szpital to osobista odpowiedzialność Tomasza Sobieraja - mówił.

- Żerowanie Pana Jedlińskiego i jego ludzi na naszym szpitalu i jego problemach jest obrzydliwe - skomentował Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa, ubiegający się o fotel prezydenta Koszalina. - Nie próbują pomóc, a bezustannie szkodzą szpitalowi i jego personelowi, przez co narażają bezpieczeństwo mieszkańców - dodaje. Przyznaje jednak, że problem na laryngologii jest.

Szczegóły zdradza Marzena Sutryk, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie: - Szpital Wojewódzki w Koszalinie nie zawiesza działalności Oddziału Laryngologii, ani też nie zamyka Oddziału. Natomiast z uwagi na braki kadrowe wśród personelu lekarskiego na Oddziale Laryngologii, Szpital ogranicza w kwietniu pracę Oddziału. To oznacza, że Oddział Laryngologii będzie pracował od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni świątecznych i weekendów. Pacjenci wymagający pomocy medycznej w dni świąteczne i weekendy, będą mogli ją otrzymać w SOR.

- Podobne rozwiązania funkcjonują także w innych szpitalach, gdzie działają Oddziały Laryngologii. Koszalin nie jest pierwszy. To - niestety - skutek braku laryngologów, a jednocześnie osiągnięcie przez większość kadry wieku emerytalnego. Co nie zmienia faktu, że trwają intensywne poszukiwania laryngologów i prowadzone są rozmowy z zainteresowanymi pracą na oddziale - tłumaczy.
Przypomnijmy: prawie rok temu koszaliński szpital - wbrew decyzji Urzędu Wojewódzkiego i protestom społecznym - zawiesił oddział neurologii. Powodem były braki kadrowe. Do dziś problemów z obsadą oddziału nie udało się rozwiązać i 100- tysięczne miasto nie ma działającej neurologii. W szukaniu nowych lekarzy nie pomogła też deklaracja koszalińskiego ratusza, że młodzi lekarze liczyć mogą na przydział mieszkań służbowych. Na wtorkowej konferencji Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina, potwierdził, że mieszkania czekają na lekarzy, ale chętnych na nie brak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Laryngologia w koszalińskim szpitalu nie znika, ale ogranicza działanie - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński