MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ceny ogródków działkowych w Szczecinie coraz droższe! To wyraźny efekt pandemii

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Andrzej Szkocki | zdjęcia ilustracyjne
Jeszcze trzy lata temu za ogródek działkowy w centrum Szczecina trzeba było zapłacić od 5 do 8 tys. zł. Dziś podobna działka kosztuje już nawet 30 tys. zł. A jeśli stoi na nim altanka, albo inny mały domek, to cena za taka działkę osiąga już nawet 150 tys. zł.

Ceny ogródków działkowych w Szczecinie w górę!

- To przez pandemię koronawirusową ogródki działkowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem – twierdzi Katarzyna Michalska i tłumaczy, że kupujący właśnie w ogródkach działkowych widzą możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Przez wiele lat rodzinne ogrody działkowe lub działki rekreacyjne kojarzyły się raczej z sielskim spędzaniem czasu na emeryturze niż rozrywką młodego pokolenia. Koronawirus ten stereotyp podważył. Poza tym dużo osób nie chce w tej chwili trzymać pieniędzy w tzw. skarpecie, a lokowanie ich w bankach na lokatach zupełnie się w tej chwili nie opłaca.

Do tego moda Eko i spędzanie czasu na “grzebaniu w swojej ziemi” i uprawianiu warzyw czy owoców we własnych ogródkach stało się również sposobem na radzeniu sobie ze stresem.

- Te wszystkie czynniki spowodowały, że ceny ogródków działkowych poszybowały w górę – podkreśla Filip Kiżuk.

Przykładowe ceny ogródków działkowych w Szczecinie w galerii zdjęć!

Ogromne zainteresowanie ogródkami działowymi

Jak mówią specjaliści z Centrum Doradczego Kiżuk & Michalska w roku 2020 pytań o możliwość kupienia ogródków działkowych było kilkukrotnie więcej niż zazwyczaj:

Po roku od wybuchu pandemii ceny ogrodów działkowych i działek rekreacyjnych nie tylko nie spadły, ale i w ostatnich miesiącach bardzo mocno wzrosły. Jak się więc okazuje boom na działki to nie była jednosezonowa sytuacja wynikająca z pandemii koronawirusa, a trwały trend, który spowodował, że Polacy pozbawieni możliwości podróżowania decydują się na zakup swojej przestrzeni do wypoczynku.

– Pytań o ogrody było bardzo dużo wiosną i latem ubiegłego roku i coraz więcej jest teraz od marca. Zbliża się wiosna i chcemy coraz więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Działek na rynku jest nie wiele, a na dodatek ich ceny drastycznie wzrosły. Wiemy, że ceny dyktuje rynek, ale niektóre osiągają irracjonalny poziom – mówi Katarzyna Michalska z Centrum Doradztwa Gospodarczego Kiżuk & Michalska.

Klienci poszukujący nieruchomości coraz częściej wybierają domy z dużymi ogrodami czy np. mieszkania z tarasami lub prywatnym kawałkiem zieleni. Eksperci nie mają wątpliwości, że to efekt pandemii i obawy, że kolejne miesiące przyniosą utrudnienia w plenerowym wypoczynku. Własna działka jest więc doskonałym pomysłem na to jak spędzać czas na świeżym powietrzu bez obawy o ograniczenia wywołane pandemią. Im większa popularność ogrodów działkowych, tym wyższa cena ogrodów na rynku.

Ceny ogródków działkowych w Szczecinie. Szczegóły raportu w galerii zdjęć!

Jak zostać właścicielem działki na terenie ROD? Przedstawiamy 10 faktów, które trzeba znać. Przejdź do kolejnych zdjęć, używając strzałek lub gestów.

Rozważasz zakup działki w ROD? To musisz wiedzieć. Oto 10 kl...

ZOBACZ TEŻ:

Jeszcze dwa lata temu za ogródek działkowy w centrum Szczecina trzeba było zapłacić od 5 do 8 tysięcy złotych. Dziś podobna działka kosztuje już  15-20 tysięcy złotych.

Boom na ogródki działkowe w Szczecinie i nad morzem. Ceny ta...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Okazje

Zadbaj o swój ogród

Materiały promocyjne partnera

Można otwierać sezon grillowy

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński