MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa sali gimnastycznej w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie. Montują już dach [ZDJĘCIA]

Redakcja
Nowa sala gimnastyczna Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora w Szczecinie nabiera kształtów. Rozpoczął się montaż zadaszenia obiektu.

Jak informują miejscy urzędnicy, stan zaawansowania robót budowlanych jest bardzo duży.

- Wykonane zostały już wszystkie roboty murowe oraz żelbetowe, a także zewnętrzne instalacje wodne i kanalizacyjne. Kolejny etap prac związany jest z montażem konstrukcji dachu, której głównym elementem są dźwigary z drewna klejonego. Rozpiętość jednego dźwigara wynosi 35m, a jego waga to około 13 ton. Do montażu dźwigarów używany jest dźwig kołowy ustawiony w obrębie przyszłego boiska (w środku budynku). Zamknięcie budynku od góry pozwoli na kontynuację prac - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

W lutym powinno rozpocząć się wykonywanie pokrycia dachu, a także montowanie okien.

O inwestycji

Obiekt będzie pełnił funkcję szkolnej sali gimnastycznej z programem uzupełniającym, czyli salą ćwiczeń i siłownią. Znajdą się w nim również trybuny.

Zaplecze budynku będzie składało się z szatni, pomieszczeń dla instruktorów oraz personelu i obsługi, sanitariatów, a także przestrzeni magazynowych i technicznych.

Budynek zostanie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu wejście do budynku zostanie umieszczone na poziomie terenu.

ZOBACZ TEŻ:

Przemieszczanie się wewnątrz obiektu znacząco ułatwi winda przystosowana do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich, a także kontrastowe i czytelne wnętrze ułatwiające orientację. Toalety będą dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Na trybunach znajdą się miejsca z dobrą widocznością.

Dodatkowo, budynek zostanie wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. W przejściach zostaną zamontowane czytniki kart zbliżeniowych. Zainstalowany zostanie także system sygnalizacji włamania i napadu, w którym zastosowano czujki zbicia szyby i czujki ruchu.

ZOBACZ TAKŻE:

- W obiekcie znajdzie się również monitoring. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, co pozwoli na wyprodukowanie średnio 32054 kWh energii w skali roku - informuje Zieliński.

Nadzór nad inwestycją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

Wykonawcą inwestycji jest firma Lepiko Sp. z o.o. Koszt budowy to ponad 19,7 mln zł brutto.

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński