MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Basen w SP 10 w Szczecinie wkrótce będzie gotowy. Zobacz, jak wygląda w środku [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Dobiegają końca prace przy budowie basenu w Szkole Podstawowej nr 10 w Szczecinie.

- Inwestycja zmierza do finału - informuje Piotr Zieliński z urzędu miasta. - Na ten moment basen powinien być gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu.

Nowo wybudowany basen ma zastąpić stary, który miał około 50 lat. W ramach inwestycji wybudowany zostanie basen sportowy o wymiarach 25 na 12,5 m o głębokości 1,30-1,80 m i basen do nauki pływania o wymiarach 8 na 5,5 m o głębokości 1 m oraz widownia na 100 osób.

ZOBACZ TEŻ:

W pierwszej kolejności basen będzie dostępny dla potrzeb uczniów i szkółek pływackich. W związku z planowaną przebudową basenu przy SP 51 z basenu przy SP 10 będą korzystać także uczniowie z SP 51. Popołudniami z basenu będą mogli korzystać również mieszkańcy.

Inwestycja realizowana jest przez konsorcjum firm Kwadra Firma Budowlano-Usługowa Waldemar Kapella oraz Sanell Sp. z o.o. Liderem konsorcjum jest firma Sanell .

Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln zł.

Następnym przebudowywanym basenem będzie ten przy SP 51. Tam obiekt powstanie od podstaw.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kryte baseny w naszym regionie. Gdzie i za ile? Gdzie wybrać się na basen w Szczecinie? [GALERIA]

Kryte baseny w naszym regionie. Gdzie i za ile? Gdzie wybrać...

WIDEO: Wakacyjne utonięcia. Jak zapobiec tragedii?

Pływalnia Akademii Morskiej,  Ul. Starzyńskiego 9aBasen AM ma 25 m długości na 12,5 m szerokości, głębokość od 1,4 m do 1,8 m, 6 torów. Jest czynny w dni powszednie od godz. 6.15 do 22, w soboty od godz.7 do 21.15, w niedziele od godz. 7.45 do 21.15. Temp. wody wynoki ok. 27 - 28 stopni Celsjusza. Dopuszczalna ilość miejsc na basenie to 48 (po 8 miejsc na torze ). Czas jednej tury to 45 min. rzeczywistego pływania. Bilety na bieżące wejścia dostępne w szatni głównej. Cennik: w dni powszednie w godz. 6.15-15.35 - 9,zł / dni powszednie 16.20-20.25 - 12 zł / 45min., sobota i niedziela (dorośli) – 9 zł / 45min. sobota i niedziela (dzieci i młodzież za okazaniem ważnej legitymacji) - 8 zł/45min. Istnieje możliwość zakupu karnetów oraz wynajecia toru dla firm i osób prywatnych 80 zł + vat / 45min. za 1 tor, dla szkół i uczelni oraz innych podmiotów sfery budżetowej 70 zł+ vat / 45min.za 1 tor

TOP 8. Gdzie na basen w Szczecinie? Oto nasze propozycje!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński