Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Banki wspierają biznes

Aleksandra Kos/www.echodnia.eu
sxc.hu
Banki chętnie współpracują z firmami, nawet tymi małymi. Tam przedsiębiorcy mogą liczyć na ciekawe oferty.

Do otwarcia rachunku firmowego w większości banków wystarczą podstawowe dokumenty poświadczające charakter prowadzonej działalności. Należy przygotować dowód osobisty i zaświadczenie o wpisie do właściwej ewidencji lub Krajowego Rejestru Sądowego, decyzję o nadaniu numeru NIP i REGON oraz licencję, czyli zezwolenie lub koncesję, jeśli prowadzona działalność wymaga takiego dokumentu. W przypadku spółek cywilnych, jawnych lub partnerskich niektóre banki mogą wymagać przedstawienia umowy spółki.

Jeśli po założeniu rachunku firmowego będziemy chcieli również skorzystać z kredytu, warto przygotować wcześniej dokumenty na przykład historię rachunku z innego banku, które poświadczą naszą dotychczasową historię kredytową. Większość banków oferuje swoim klientom zakładanie kont firmowych drogą elektroniczną. Umowę dostarczy nam kurier.

Podając swoje dane, musimy pamiętać o ich czytelnym i poprawnym wpisywaniu w umowie. Dokumenty jak na przykład dowód osobisty muszą być aktualne.

Jednym z parametrów, na jaki warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie konto firmowe, jest koszt utrzymania rachunku - składa się na niego opłata miesięczna, opłata za podjecie gotówki z bankomatu oraz koszt realizacji przelewów. Kolejnym i bardzo istotnym elementem jest możliwość bezpłatnej realizacje przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Wszak często będziemy z tej opcji korzystać. Ta operacja jest darmowa na przykład w mBanku, MultiBanku, Citi Handlowym czy PKO BP.

Większość banków oferuje bezpłatny dostęp do rachunków za pomocą kanałów zdalnych takich jak Internet oraz telefon. Niektóre banki proponują typowe konta Internetowe. Jest nim między innymi konto e - Business Class w MultiBanku.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji, powinniśmy zastanowić się także, jak nasza firma będzie się rozwijać w przyszłości, jakich produktów finansowych będziemy potrzebować i z jakich usług banku będziemy korzystać najczęściej. Jeśli na przykład planujemy inwestycje z wykorzystaniem kapitału zewnętrznego lub wiemy, że będziemy realizować w miesiącu dużo przelewów zewnętrznych albo potrzebować kilku kart firmowych do rachunku, lepszym rozwiązaniem może okazać się wybór konta droższego, które zaoferuje nam tańszy lub bezpłatny dostęp do wybranych usług.

Niektóre banki mają również ciekawe oferty dla firm małych. Na przykład konto z Lwem - dla małych firm - Direct z ING Banku Śląskiego czy pakiet Firma Plan 1 z oferty BGŻ. Z kolei wiele udogodnień dla przedsiębiorców dopiero wkraczających na rynek oferuje pakiet Biznes Debiut w PKO BP. Z ofert banków mogą również skorzystać przedsiębiorstwa, mające długi staż na rynku oraz już odnoszące sukces.

Większość banków ma w swojej ofercie kilka rachunków firmowych. Zazwyczaj powiązana jest z nimi oferta kredytowo-depozytowa, która rozwija się wraz z rozwojem przedsiębiorstwa i jego stażem na rynku. Im firma ma dłuższy staż, tym uzyskuje dostęp do coraz bardziej zaawansowanych produktów oraz szersze możliwości negocjowania warunków kredytów czy oprocentowania depozytów.

Źródło:
Konta dla firmy - zobacz czy możesz płacić mniej - www.echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński