Zwycięstwo w play off! Spójnia Stargard - Tarnovia Tarnowo Podgórne 74:69

zek
Koszykarze Spójni Stargard wygrali dzisiaj u siebie z Tarnovią Tarnowo Podgórne 74:69 i w półfinale play off o awans do I ligi, w rywalizacji do dwóch zwycięstw, prowadzą 1:0.

Stargardzianie zaczęli mecz od prowadzenia 10:4, ale goście zaczęli punktować i po pierwszej kwarcie Spójnia wygrywała tylko 25:23. W drugiej kwarcie gra była wyrównana, w 15 minucie goście wygrywali 32:31.

Później gospodarze byli skuteczniejsi i odskoczyli na 6 punktów, ale zryw rywali sprawił, że po 20 minutach Spójnia wygrywała tylko 44:43. W trzeciej kwarcie zawodnicy obu ekip pudłowali większość rzutów, zaczęli trafiać dopiero w końcówce.

Spójnia wygrywała pięcioma punktami, ale rywale trafili trójkę i po tej kwarcie było 58:56. W czwartej kwarcie wciąż było nerwowo, obie ekipy nie trafiały kolejnych rzutów. Gospodarze uzyskali 6 punktów przewagi i nie pozwolili rywalom odrobić strat.

Spójnia wygrała 74:69. W Spójni punktowali: Mazur 22, Grudziński 19, Soczewski 14, Koszuta 6, Grzegorzewski 5, Molenda 4, Trypuć 4.