Zwycięstwo i porażka ekip Pogoni na pierwszoligowych parkietach

Sandra Spa Pogoń Szczecin po wygranej z SMS Kielce.
Sandra Spa Pogoń Szczecin po wygranej z SMS Kielce. Sandra Spa Pogoń Facebook
Dziwny przebieg spotkania szczypiornistów Sandra Spa Pogoni Szczecin. Wygrali... po spokojnej drugiej połowie.

Pierwszoligowiec ze Szczecina podejmował uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Kielc. Utalentowani młodzieżowcy potrafili w pierwszych dziesięciu minutach przejąć inicjatywę, ale mecz bardzo szybko się wyrównał. Na finiszu I połowy Pogoń rzuciła jednak cztery bramki z rzędu i wypracowała przewagę.

Po zmianie stron Portowcy kontrolowali grę, ale mieli moment słabości. Po kwadransie SMS zmniejszył straty z 6 do 2 bramek, ale riposta Pogoni była błyskawiczna. W 49. minucie Pogoń prowadziła 28:22 i była spokojna o wynik.

Po wygranej 34:29 Pogoń zajmuje 6. miejsce w I lidze.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - SMS Kielce 34:29 (18:14). Pogoń: Viunyk, Jagodziński - Polok 12, Biały 10, Wrzesiński 3, Kapela 3, Stępień 2, Nowak 2, Wiśniewski 1, Krok 1, Fabisiak, Terczyński, Sochacki, Lilien.

Rozpoczęły się rozgrywki I ligi kobiet.
SPR Pogoń w sobotę podejmowała Arkę Gdynia i tylko z pierwszej połowy może być zadowolona. Po świetnym fragmencie Emilii Jałowickiej (5 bramek z rzędu) Pogoń prowadziła 9:5.

W II połowie najlepszą zawodniczką na parkiecie była Paulina Peplińska z Arki. To jej skuteczność przesądziła, że Arka przejęła inicjatywę i wygrała inauguracyjny mecz.

SPR Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 21:24 (13:11). Pogoń: Zimny - Zimnicka 6, Jałowicka 6, Piotrowska 3, Panczenko 3, Jakóbowska 2, Oleśkiewicz 1, Klimek, Sikora, Niełacna, Białowąs, Koprowska.

II liga mężczyzn: PGE KPR Gryfino - Gwardia Koszalin 22:34.