MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zwrot podatku 2024. Oto ulgi podatkowe, które można odliczyć w tym roku. Sprawdź wyliczenia! 30.04.2024

OPRAC.: PW
Wideo
od 16 lat
Zwrot podatku 2024. Zastanawiasz się, co można odliczyć od podatku w tym roku? Podatnicy na rozliczenie swoich dochodów za rok 2023 mają czas od 15 lutego do 30 kwietnia 2024 roku. Co będziemy mogli odliczyć, aby skorzystać ze zwrotu podatku? Zapoznaj się z najpopularniejszymi ulgami, które można odliczyć!

PIT-37

Głównym formularzem podatkowym jest PIT-37, który przeznaczony jest dla osób osiągających dochody wyłącznie za pośrednictwem płatników. Pit ten wypełniają pracownicy, którzy zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę oraz ci, którzy pracują na umowach cywilnoprawnych.

Twój e-PIT

Urząd skarbowy przygotował usługę e-PIT. Dzięki temu, rozliczenie podatkowe staje się łatwiejsze i jest dostępne dla każdego. Podatnik, aby skorzystać z wypełnienia PITu online, potrzebuje wykazać podstawowe informacje:

  • Pesel lub NIP
  • Imię i nazwisko
  • Data urodzenia
  • Przychód za rok 2023 z formularzy PIT-11 lub PIT-8C

Istnieje również możliwość posiłkowania się danymi, które zostały zawarte w poprzednim zeznaniu podatkowym. Cały proces można wykonać za pomocą profilu zaufanego bądź bankowości elektronicznej.

Coraz więcej osób ceni sobie wygodę i rozlicza się przez Internet. Jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na rozliczenie się. Wystarczy zaakceptować formularz przygotowany przez urząd skarbowy. Istnieje możliwość edycji, aby wprowadzić zmiany czy też dodać odliczenia.

Przejdź do galerii zdjęć i zapoznaj się z najpopularniejszymi ulgami, które można odliczyć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zwrot podatku 2024. Oto ulgi podatkowe, które można odliczyć w tym roku. Sprawdź wyliczenia! 30.04.2024 - Głos Pomorza

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński