Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znany architekt Krzysztof Miruć będzie wykładowcą szczecińskiej Akademii Sztuki

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Krzysztof Miruć
Krzysztof Miruć Mat. prasowe
Architekt Krzysztof Miruć w nadchodzącym roku akademickim 2022/2023 będzie nowym pedagogiem Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie i poprowadzi Pracownię Gościnną na drugim stopniu studiów.

Mgr inż. Architekt Krzysztof Miruć urodził się w 1976 roku w Giżycku. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, którą ukończył w 2002 roku z tytułem magistra inżyniera. Studiował architekturę na prestiżowej paryskiej uczelni Ecole d’Architecture de Paris-la-Villette. W 2003 roku założył pracownię architektoniczną L’Ab Architekci, w której pełni rolę głównego projektanta. Prowadzi programy telewizyjne w zakresie architektury wnętrz, jest również dyrektorem kreatywnym magazynu wnętrzarskiego „Cztery Kąty”.

W semestrze letnim poprowadzi również warsztaty dla studentów.

- Dziękuję pani dziekan za zaufanie. To duża odpowiedzialność i wyzwanie. Już nie mogę się doczekać - komentuje Krzysztof Miruć.

Najpopularniejsze style wnętrzarskie według Krzysztofa Mirucia to: boho, glamour i loft. Ewidentnie w jego aranżacjach możemy zauważyć wszystkie z wyżej wymienionych. Architekt bardzo często miesza charakterystyczne cechy tych stylów ze sobą, tworząc w ten sposób nietypowe i niesamowite zestawienia.

Swoje doświadczenia zapewne przekaże studentom szczecińskiej uczelni.

Krzysztof Miruć prywatnie jest pasjonatem motocykli i entuzjastą treningów siłowych, który doskonale odnajduje się bardzo intensywnym, pełnym obowiązków trybie życia.

Wydziale Architektury Wnętr. Co daje kierunek?

Celem kształcenia na Wydziale Architektury Wnętrz jest przygotowanie przyszłego projektanta zarówno do zespołowej, jak i indywidualnej pracy, związanej z projektowaniem szeroko pojętej architektury wnętrz. Student uczy się projektować wnętrza mieszkalne, użyteczności publicznej, przestrzenie wystawiennicze, formy architektoniczne w przestrzeni otwartej i zamkniętej, interaktywną przestrzeń wirtualną i hybrydową. Poznaje najnowsze technologie i interfejsy z zakresu projektowania architektury wnętrz i przestrzeni wirtualnej w teorii i w praktyce, korzystając z najnowszego wyposażenia pracowni i warsztatów. Student ma szanse na zdobycie specjalizacji odpowiadającej potrzebom zatrudnienia w architektonicznych studiach projektowych, zakładach produkujących meble, pracowniach aranżacji wnętrz lub pracy w charakterze niezależnego projektanta.

ZOBACZ TEŻ:

Pałac Joński już w rękach Akademii Sztuki w Szczecinie. Jak ...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński