"Zero-czwórka" wygrywa na Śląsku i nadal prowadzi w lidze

(mb)
Futsaliści Pogoni '04 mają powody do radości. Wygrali po raz dziewiąty w tym sezonie. archiwum
Pogoń '04 Szczecin na wyjeździe wygrała 3:1 z Gwiazdą Ruda Śląska po dwóch trafieniach Marcina Mikołajewicza i jednym golu Michała Kubika.

Podopieczni Gerarda Juszczaka słabo rozpoczęli spotkanie, ponieważ już w 3. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Krzymiński.

Dla kibiców otwarcie wyniku spotkania przez zawodników w Rudy Śląskiej mogło być sporą niespodzianką, ponieważ Gwiazda w tegorocznych rozgrywkach broni się przed spadkiem. Już w pierwszej groźnej akcji gospodarze objęli prowadzenie, a sprytem pod bramką Nicolae Neagu wykazał się młodzieżowiec - Krzymiński.

Portowcy z minuty na minutę spychali rywala do defensywy. Mozolne budowanie akcji ofensywnych przyniosło dwa trafienia tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisali się Mikołajewicz oraz Kubik. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Do ataku rzucili się zawodnicy z Rudy Śląskiej, ale to Pogoń '04 była dużo bardzie doświadczonym zespołem i strzeliła trzeciego i ostatniego gola. Trzynastą bramkę w tegorocznych rozgrywkach zdobył Mikołajewicz.

W następną niedzielę podopieczni Gerarda Juszczaka podejmą Remedium Pyskowice. Wśród futsalistów najbliższego rywala Pogoni '04 jest były zawodnik Portowców - Mateusz Mika.

Gwiazda Ruda Śląska - Pogoń '04 Szczecin 1:3 (1:2)
Bramki: Krzymiński (3) - Mikołajewicz (15, 34), Kubik (20).
Pogoń '04: Neagu, Kubrak - Tubacki, Mikołajewicz, Ł. Żebrowski, Douglas, Ricardinho, Wołoszyn, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Bogucki.