MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ze Szczecina wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Wideo
od 16 lat
Ponad dwieście osób liczy szczecińska pielgrzymka na Jasną Górę, która dziś rano wyruszyła z Sanktuarium Matki Bożej Fatmiskiej na prawobrzeżu miasta. Pątnicy dojdą do Częstochowy 13 sierpnia. Przed nimi ponad pół tysiąca kilometrów.

Wymarsz poprzedziła msza święta, którą koncelebrowało ok. dziesięciu księży pod przewodnictwem biskupa Henryka Wejmana.

- Z głębi serca dziękuję wam za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary dawanej Chrystusowi z waszej strony - mówił biskup.

Kilkadziesiąt osób ma już za sobą stukilometrowy marsz, bo wyruszyli w środę z nadmorskich miejscowości. M.in. ze Świnoujścia, Pustkowa. Na trasie dołączały się kolejne osoby. Noc z piątku na sobotę spędzili już w Szczecinie. Tu dołączyli się kolejni. Zapisać się można w każdej chwili.

Dla większości pątników to już kolejna pielgrzymka. Idą z różnymi intencjami. Najczęściej za rodzinę, zdrowie, rozwiązanie trudnych spraw. I mimo, że każdy ma jakieś problemy, idą z uśmiechem na ustach.

- Idę po długiej przerwie. Minęło piętnaście lat. Byłam na ośmiu pielgrzymkach, gdy byłam młodsza, zanim się dzieci urodziły. Teraz idę sama, mąż został z dziećmi w domu. Poznaję ludzi sprzed lat, którzy wtedy też chodzili. To jest tak, że jak ktoś był raz na pielgrzymce, to zawsze w nim będzie pragnienie, aby iść kolejny raz. To niesamowite uczucie, ta atmosfera. A przecież nie raz się zdarza, że dopadnie kontuzja. Jakaś kostka skręcona, naderwany mięsień. Ale pana Bóg poniesie i zawsze uda się dojść przed obraz Matki Bożej - mówiła Anita.

Pan Henryk z Polic idzie po raz drugi.

- W tym roku idę, bo trzeba modlić się za rodzinę, o siłę, wytrwanie w małżeństwie i wiele spraw, które trzeba rozwiązywać w drodze do Matki Boskiej. Te sprawy trzeba przemodlić, przemyśleć. To musi być wewnętrzna potrzeba, żeby podjąć decyzję o pielgrzymce. Pielgrzymka dają dużo sił, łaskę wiary, uczy wytrwałości, pokory, przyjaźni - mówi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński