MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zdobądź wykształcenie ucząc się zawodu. Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie

red
Technik ochrony środowiska, a może technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej lub kucharz? Zadbaj o swoją przyszłość i wybierz kierunek, który pozwoli Ci zdobyć wykształcenie przy jednoczesnej nauce zawodu. Zespół Szkół Nr 2 w Szczecinie ma kilka propozycji pełnych unowocześnień i innowacji.

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie to przede wszystkim szkoła ludzi z pasją, gdzie teoria idzie w parze z praktyką. Placówka działa pod patronatem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i współpracuje z wiodącymi na rynku firmami branżowymi. Można tu wymienić choćby Grupę Azoty Zakłady Chemiczne "Police" czy KK Wind Solutions, które objęły opieką patronacką klasy związane z ich działalnością. Oznacza to, że uczniowie mają zapewnioną praktykę zawodową na bardzo wysokim poziomie, a także mogą skorzystać z systemu stypendialnego dla najlepszych uczniów.

To nie wszystko! Szkoła wraz z firmą Kospel realizuje również Akademię Młodego Instalatora. Do tego we wszystkich kierunkach prowadzona jest innowacja wojskowa we współpracy ze 102 batalionem Ochrony w Bielkowie oraz 5 Pułkiem Inżynieryjnym ze Szczecina (JW. Szczecin Podjuchy).

Zespół Szkół Nr 2 prowadzi też praktyki zawodowe zarówno w kraju jak i za granicą w ramach programu Erasmus+. - Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu, gdzie złożyliśmy wniosek na praktyki dla technika energetyki odnawialnej, technika klimatyzacji i technika turystyki w Hiszpanii oraz na Sycylii - informuje Katarzyna Wakuła, nauczycielka ZS2. - Wcześniej odbywały się one w Irlandii i w Niemczech.

Jakie kierunki czekają na uczniów?

Szkoła składa się z Technikum Kształtowania Środowiska i Branżowej Szkoły I stopnia nr 8

Prowadzone zawody dla Technikum to:

● Technik ochrony środowiska

● Technik technologii chemicznej

● Technik turystyki na obszarach wiejskich

● Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

● Technik chłodnictwa i klimatyzacji

Prowadzone zawody dla Branżowej Szkoły to:

● Kucharz

● Operator urządzeń przemysłu chemicznego

- Jesteśmy szkołą małą, bezpieczną i otwartą - wyjaśnia Katarzyna Wakuła, nauczycielka ZS2. - Przez to, że jest nas niewielu żaden z uczniów nie jest anonimowy, co powoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa. Do tego od września przy szkole będzie działał internat dla uczniów.

Atmosfera i możliwości rozwoju jakie stwarza szkoła owocują licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Zespół Szkół nr 2 zajął w tym roku II miejsce w szczecińskim plebiscycie Szkoła Roku. W ostatnich latach znaczące sukcesy odnosili też uczniowie kierunku urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, m.in. I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Postaw na Słońce” (2015), I m. w IX Krajowym Konkursie Energetycznym (2017), I m. w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej (2019). Inwestując w przyszłość innych i propagując idee zrównoważonego rozwoju oraz rozwijanie świadomości ekologicznej i zawodowej szkoła jest również organizatorem wielu konkursów o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim m.in.: Energia a środowisko, Mistrz OZE, Olimpiada ekologiczna, Konkurs Chemiczny i Potyczki turystyczne.

Co ważne szkoła realizuje też projekty unijne, dzięki którym uczniowie i nauczyciele wyjeżdżają na zagraniczne praktyki zawodowe oraz pozyskuje środki finansowe na rozwój pracowni chemicznych oraz warsztatów montażu i eksploatacji urządzeń energetyki odnawialnej, chłodnictwa i klimatyzacji.

Motto szkoły brzmi - jeśli droga jest długa, idźmy razem. Jeśli droga jest trudna, pomagajmy sobie wzajemnie. Jeśli droga jest pełna radości, dzielmy się nią. Nie da się ukryć - zarówno nauczyciele, jak i uczniowie każdego dnia wypełniają te słowa.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński