Zawodników i kibiców liczono w tysiącach

agat
W Goleniowie po raz 23 odbyła się Mila Niepodległości. Wzięło w niej udział ponad 2 tysiące zawodników.

- Dopisali zawodnicy, dopisała publiczność, a nawet pogoda, więc czego chcieć więcej? - zastanawia się Andrzej Łukasiak, organizator imprezy. - Cieszy nas, że niezmiennie od tylu lat, goleniowianie i goście z całego świata, a także gwiazdy sportu, tak licznie przybywają do Goleniowa na uliczne bieganie, żeby nie tylko promować zdrowy styl życia, ale przede wszystkim świętować 11 listopada.

W tym roku dystans mili, czyli 1609 metrów w najszybszym tempie pokonał Marcin Lewandowski z WKS Zawisza Bydgoszcz. Drugi na mecie był Leszek Zblewski z Remusa Kościerzyna, a trzeci Witalii Marynych z Ukrainy. Wśród kobiet wygrała Zita Kacser (HUN), drugie miejsce zajęła Anna Pechko (UKR) i trzecie Karolina Waszak UKS Barnim Goleniów.

W biegu na 10 km trasę jako pierwszy pokonał Szafir Vitaliv (UKR), tuż za nim był Elish Kiprotich (KEN), a trzecie miejsce zajął Henryk Szost z Grunwaldu Poznań. Wśród kobiet dystans 10 km jako pierwsza pokonała Agnieszka Ciołek AZS AWF Wrocław, druga była Sviatlana Kogan (BLR), a trzecia Olga Kalendarova z Bydgoszczy.