Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zagrożona S3. Unia nie dała pieniędzy

Marek Rudnicki
Marek Rudnicki
Poseł Nitras: Harmonogram budowy znikł ze stron GDDKiA. Nie słychać, aby minister odwoływał się od decyzji Komisji Europejskiej.

Komisja Europejska nie dała pieniędzy z funduszu CEF na budowę strategicznego odcinka S3 z Bolkowa do Lubawki - informują posłowie PO, Sławomir Nitras i Norbert Obrycki: - To zagrożenie dla rozwoju zachodniopomorskich portów. A jeszcze niedawno minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewniał, że droga zostanie zrealizowana do roku 2021.

Dodają też, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, skrupulatnie umieszczająca dotąd na swoich stronach internetowych harmonogramy budowy dróg, teraz wszelkie informacje na ten temat usunęła.

- To jest dramatyczna porażka polskiego rządu - twierdzi poseł Nitras. - Zamiast obrażać się na Unię, trzeba dyskutować.

Poseł przypomina, że rząd Ewy Kopacz „zmusił” Czechy do wspólnego projektu, co dziś zostało zaprzepaszczone.

- To nie tylko brak kompetencji, ale postawienie na złe sojusze - dodaje poseł Obrycki. I przypomina wypowiedź ministra Adamczyka o priorytecie w postaci planowanej budowy trasy „północ-południe” łączącej Saloniki w Grecji przez Polskę do Kłajpedy na Litwie i pyta: - Czy to jest w interesie polskich portów? A nie S3?

Posłowie zaapelowali do ministra Adamczyka, aby podał, jakie kroki podjął w związku z odmową finansowania odcinka S3 przez Komisję Europejską. Zwrócili się też do Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, aby ze swej strony naciskała na ministerstwo w tej ważnej dla regionu sprawie.

Ministerstwo infrastruktury pytane o sytuację potwierdza, że KE odmówiła finansowania.

- Dołożymy wszelkich starań, by inwestycje uznane za priorytetowe, w tym S3 Bolków - Lubawka, zostały zrealizowane zgodnie z założonymi harmonogramami - zapewnia Elżbieta Kisil z ministerstwa.

Zobacz też: Film „Bezpieczny tramwaj", o tym jak należy się zachować w komunikacji miejskiej

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński