MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Za chlebem, za ocean

Artur Kostecki
Kanada to szansa na zdobycie pracy m. in. dla naszych murarzy.
Kanada to szansa na zdobycie pracy m. in. dla naszych murarzy. Fotorzepa
Być może już niedługo Kanada będzie kojarzyła się jeszcze z miejscem pracy, gdzie z otwartymi rękami czekają na Polaków.

Rekrutacja do pracy w tym dalekim kraju właśnie się rozpoczęła. Kogo szukają Kanadyjczycy? W sumie kilkudziesięciu osób. Muszą to być pracownicy wykwalifikowani: monterzy płyt kartonowo-gipsowych, monterzy sufitów podwieszanych, tynkarze i murarze. Potrzebna jest też wiza z pozwoleniem na pracę.

By ją zdobyć przyszli pracownicy muszą legitymować się trzyletnim doświadczeniem w branży budowlanej.

Jak to załatwić?

W pierwszej kolejności wszyscy zainteresowani powinni zajrzeć na stronę internetową pośrednika, czyli www.creyfs.pl Tam można znaleźć szczegółowe dane dotyczące wymagań.

Następnie konieczne jest przesłanie CV z opisem doświadczeń zawodowych (adres: [email protected]). Ważna informacja: w tytule e-maila trzeba podać nazwę zawodu, którego wykonywaniem jesteśmy zainteresowani. Później pozostaje nam czekać.

Jeśli się nadajemy, odezwie się do nas konsultant i zaprosi na testy. Te zaplanowano w dniach 16-18 lutego w Warszawie. Na spotkaniu pojawi się pracodawca z Edmonton, z którym będzie można bezpośrednio porozmawiać i zaprezentować swoje dobre strony.

Jeśli i ten etap pokonamy pomyślnie to droga do Kanady stoi otworem.

Alberta czeka

Na miejscu Polacy zostaną zakwaterowani i już w pierwszy poniedziałek po przyjeździe mogą ruszyć do pracy - głównie przy inwestycjach związanych z budową obiektów przemysłowych.

Ile można zarobić? Pośrednik nie mówi o konkretnych kwotach, te mają być ustalane indywidualnie. Zgodnie z założeniem nie będą one niższe od średniej pensji dla pracownika budowlanego w prowincji Alberta. Kontrakt ma trwać minimum kilka lat z możliwością stałego osiedlenia w Kanadzie.

Dlaczego szukają

Prowincja Alberta, w której leży Edmonton to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się regionów Kanady. W związku z wielkim boomem budowlanym i rosnącym wydobyciem ropy, w różnych gałęziach gospodarki zaczyna brakować rąk do pracy. Stąd poszukiwanie ich poza granicami Kanady.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński