Wilki wygrywają w Jaworznie i robią kolejny krok w kierunku play off

(psw)
Marcin Flieger był najlepiej punktującym zawodnikiem Wilków.
Szczecinianie pokonali ostatnią ekipę ligi 93:84. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Zbigniew Białek oraz Marcin Flieger, którzy zdobyli po 24 oczka.

Wilki Morskie w tej kolejce rozegrały drugie wyjazdowe spotkanie z rzędu. Przeciwnikiem było MCKiS Jaworzno. Podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza nie byli rozpieszczani przez terminarz i mecz został rozegrany dopiero o godzinie 20.

Szczecinianie byli faworytami do zwycięstwa jednak na początku starcia mieli problem ze zdobywaniem punktów. To gospodarze prowadzili grę i kontrolowali wydarzenia boiskowe. Dlatego też spokojnie wygrali pierwszą kwartę 28:20. Druga odsłona była już bardzo wyrównana i wydawało się, że zespół Wilków zaczyna funkcjonować coraz lepiej. Po dwudziestu minutach gry jaworznianie prowadzili 48:41.

Kolejną połówkę goście rozpoczęli w charakterystycznym dla siebie stylu. Wilki przejęły inicjatywę i rozpoczęły odrabianie strat. Na dwadzieścia sekund przed końcem trzeciej kwarty kolejną celną trójką popisał się Zbigniew Białek. To trafienie sprawiło, że szczecinianie wyszli na swoje pierwsze prowadzenie (66:64) w meczu z MCKiS. W finałowej partii emocji nie brakowało. Wilki wykonywały jednak sporo rzutów wolnych, ten fakt pozwolił na zdobywanie łatwych punktów. To z kolei sprawiło, że kolejne zwycięstwo szczecinian stało się faktem.

MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno - King Wilki Morskie Szczecin 84:93 (28:20, 20:21, 16:25, 20:27)

Wilki Morskie: Białek 24, Flieger 24, Majcherek 14, Kowalczuk 11, Pluta 11, Mróz 9, Balcerek 0, Bojko 0, Nowacki 0