Wilki gromią Astorię 93:63. 14 zbiórek Adamkiewicza

Przemysław Sierakowski
Wilki rozgromiły Astorię. Na zdjęciu Radosław Bojko (z piłką).
King Wilki Morskie Szczecin pokonały Astorię Bydgoszcz 93:63.

Początek spotkania Wilków z Astorią był bardzo zacięty. Obie drużyny walczyły i starały się zdobyć inicjatywę w meczu. W bardzo dobrej formie od pierwszego gwizdka był Marcin Flieger, który szukał asyst i prostych punktów. Gospodarze po pięciu minutach gry prowadzili 13:8 i zaczynali zdecydowanie dominować na parkiecie. W zespole gości błyszczał Mateusz Bierwagen, który punktował z linii rzutów wolnych. Po pierwszej kwarcie 24:17 dla Wilków.

Podczas drugiej kwarty w zespole gospodarzy zadebiutował Jakub Kuśmieruk. Center od razu po wejściu na parkiet zdobył punkty i pokazał się z dobrej strony. Podopieczni trenera Żukowskiego wciąż powiększali swoją przewagę. Dobrze na parkiecie prezentował się również Maciej Adamkiewicz. Jego zbiórki i dwójkowe akcje z Marcinem Fliegerem były ozdobą drugich dziesięciu minut. Wilki do przerwy spokojnie prowadzą 52:35.

Maciej Majcherek kolejnym celnym rzutem z dystansu otworzył trzecią ćwiartkę meczu. Rzucający obrońca Wilków rozgrywał bardzo dobre zawody. Widoczny był w obronie i w ofensywie. Dobrze spisywał się też Radosław Bojko, który grał na wysokiej skuteczności. Przewaga gospodarzy rosła i w pewnym momencie wynosiła już ponad 30 punktów. Igor Trela robił swoje pod koszem . Słowa uznania należą się Wilkom za fenomenalną obronę zespołową w trzeciej kwarcie.

W czwartej odsłonie swoją dobrą grę kontynuował Maciej Adamkiewicz, który zdobywał dużo łatwych punktów. Na swoim koncie miał ogrom dobitek i zbiórek. Trener Żukowski do gry delegował zmienników, którzy prezentowali równie wysoki poziom, co pierwsza piątka. Podczas ostatnich dziesięciu minut zdobywanie punktów szło jak po maśle Tomaszowi Balcerkowi. W barwach Astorii trafiali głównie Kowalewski i Małgorzaciak. Wynikało to z tego, że Wilki prowadziły dość wysoko i solidna obrona nie była już tak restrykcyjna. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 93:63 pokazując Aście miejsce w ligowym szeregu. Bardzo trudno wyróżnić drużynę przyjezdną za jakikolwiek aspekt gry.

Wilki Morskie Szczecin - Astoria Bydgoszcz 93:63 (24:17, 28:18, 27:13, 14:15)

Wilki: Adamkiewicz 14 (14 zb), Majcherek 14, Trela 10, Balcerek 9, Kowalczuk 9, Bojko 8, Kuśmieruk 7, Pluta 6, Flieger 5, Koziorowicz 5, Nowacki 4, Stokłosa 2,