MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiemy, kto zaprojektuje nowy most nad Odrą w Szczecinie

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Miasto chce zbudować nowy most nad Odrą, który zapewni dojazd na Kępę Parnicką i Wyspę Zieloną.
Miasto chce zbudować nowy most nad Odrą, który zapewni dojazd na Kępę Parnicką i Wyspę Zieloną. UM Szczecin
To firma SWECO Polska Sp. z o.o. wykona dokumentację projektowo- kosztorysową dla zadania pn. „Budowa mostu nad Odrą Zachodnią wraz z układem drogowym”. Nowy most ma usprawnić komunikację Międzyodrza, gdzie powstają nowe osiedla z lewobrzeżną częścią miasta.

- Planowana inwestycja na podstawie opracowanej analizy zakłada przebieg drogi stanowiącej połączenie ulicy Heyki poprzez wyspę Zieloną, nowy most przez rzekę Odrę oraz ulicę Zapadłą do skrzyżowania z ulicą Kolumba - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji.

- Zgodnie z założeniami do Miejscowego Planu Zagospodarowania Terenu planowane połączenie ma być ulicą klasy „L” o dwóch pasach ruchu, z obustronnymi chodnikami oraz ścieżką rowerową. Most powinien spełniać wymagania IV klasy żeglownej. Szczegółowe rozwiązania techniczne będą znane po opracowaniu dokumentacji projektowej. Zgodnie ze złożoną ofertą koszt wykonania dokumentacji to 3 632 805,00 zł. Termin wykonania dokumentacji to 24 miesiące od dnia podpisania umowy.

Czwarta klasa żeglowności oznacza prześwit pod mostem od 5,25 m do 7 metrów, który umożliwia przepływanie jednostek o szerokości maksymalnej 9,5 metra.

Na razie trudno określić, kiedy powstanie nowy most. Wiadomo, że powstanie we współpracy z deweloperami, którzy budują osiedla na wyspach.

- Perspektywa czasowa będzie możliwa do sprecyzowania po przygotowaniu dokumentacji i zabezpieczeniu środków w budżecie miasta na prace budowlane. Miasto zakłada realizację inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego - wyjaśnia Piotr Zieliński.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński