Wicelider pokonany! Świetny mecz Pogoni Baltica!

Agata Cebula rzuciła w sobotnim meczu aż 10 bramek.
Agata Cebula rzuciła w sobotnim meczu aż 10 bramek. Sebastian Wołosz
Szczecińskie szczypiornistki pokonały KSS Kielce 33:30, a do przerwy prowadziły aż 21:11

Piłkarki Pogoni nie rozpieszczały w tym sezonie kibiców w hali przy ul. Twardowskiego. Dotychczas wszystkie punkty w tym sezonie wywalczyły na wyjazdach. W sobotnim meczu z wiceliderem z Kielc miały powalczyć o pierwszą wygraną u siebie. Powalczyły i to jak!

W pierwszej połowie szczecinianki grały niemal bezbłędnie w obronie, a i w ataku rywalki pozwalały im na bardzo dużo. Dzięki temu do przerwy nasz zespół prowadził różnicą dziesięciu bramek, a aż 9 razy trafiła Agata Cebula, która płynnie współpracowała ze Stefką Agovą.

Ręce same składały się do oklasków, bo bardzo dobrą postawą imponowały zawodniczki na wszystkich pozycjach. Świetne 30 minut Pogoni zakończyła niesamowitym rzutem Hanna Jaszczuk, która popisała się celnym trafieniem z dystansu na 3 sekundy przed końcową syreną.

Przyjezdne w szatni poukładały nieco swoją grę i w drugiej połowie mozolnie odrabiały straty. Pogoń zaczęła nieco się gubić, a co gorsza, błędy popełniali też sędziowie i to w zdecydowanej większości na niekorzyść gospodyń. Zrobiło się nerwowo, ale ciężar gry wzięły na siebie najbardziej doświadczone w zespole Pogoni Sylwia Piontke i Monika Stachowska, która zdobyła trzy z czterech ostatnich bramek dla naszego zespołu.

Pogoń Baltica Szczecin - KSS Kielce 33:30 (21:11)

Pogoń: Płaczek - Cebula 10, Sabała 7, Stachowska 4, Piontke 3, Huczko 3, Jaszczuk 3, Kurjanowicz 2, Agova 1, Kucharska, Jakubowska.

Więcej o meczu i o Pogoni Baltica Szczecin w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"