Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Węzeł Łękno w Szczecinie. Jak idą prace? Najnowsze wieści z budowy [ZDJĘCIA]

red
- Nie ustają prace na budowie Węzła Łękno w Szczecinie. Zakres jak i tempo robót budowlanych, pozwala dostrzec jak duża i skomplikowana jest inwestycja, która powstaje u zbiegu al. Wojska Polskiego i kolejnego odcinka trasy średnicowej - informują miejscy urzędnicy.

Węzeł Łękno w Szczecinie. Wieści z budowy

Roboty budowlane toczą się aktualnie na wielu fragmentach inwestycji. Na al. Wojska Polskiego trwa układanie kolejnych warstw nawierzchni. W ostatnim czasie na sporym odcinku ułożona została warstwa mrozoochronna, zabezpieczająca nawierzchnię drogi przed przemarzaniem i uszkodzeniami, które z powodu mrozu mogłyby by wystąpić.

Z kolei na ul. Słowackiego układane były krawężniki, odtwarzano także nawierzchnię i wykonano zatokę autobusową. W ramach robót sanitarnych trwa budowa wodociągów, sieci gazowych oraz kanalizacji deszczowej.

Węzeł Łękno to także budowa wiaduktów. Największy zakres prac odbywał się przy obiekcie zlokalizowanym w ciągu al. Wojska Polskiego, który przebiega nad linią kolejową nr 406. Konstrukcję wiaduktu stanowi żelbetowa rama z nawierzchnią bezpośrednio na konstrukcji.

ZOBACZ TEŻ:

W minionych dniach prace prowadzono przy murach oporowych - zdejmowano deskowanie gzymsu; robiono wykop pod innym fragmentem muru, którego konstrukcja jest zintegrowana z szybem windy; przygotowano kotwienia kotew gruntowych ścianki szczelnej muru.

W ramach prac przy wiadukcie odbywał się także montaż i zbrojenie kapy chodnikowej, w której znajdować się będą kotwy barieroporęczy energochłonnych. Przy obiekcie wykonana została także platforma robocza, która zostanie wykorzystana w kolejnych etapach prac.

Przy sąsiadującym obiekcie zlokalizowanym w ciągu al. Wojska Polskiego, pod którym przebiegać będzie trasa średnicowa, wbijano ściankę szczelną, a także montowano zabezpieczenia wykopu przy jednej z podpór.

Z kolei przy wiadukcie zlokalizowanym w ciągu linii kolejowej nr 406 nad ulicą Fałata, trwały rozbiórki obiektów znajdujących się w śladzie powstającej konstrukcji.

CZYTAJ TAKŻE:

Węzeł Łękno w Szczecinie. O inwestycji

Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę poziomowego skrzyżowania przy alei Wojska Polskiego.

Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Całkowity koszt prac to ponad 128,9 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm: ROVER INFRAESTRUCTURAS S.A.; ROVERPOL SP. Z O.O..

Węzeł Łękno w Szczecinie. Jak idzie budowa? [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński