Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2. Drugi beniaminek na rozkładzie Portowców

Wiola Ufland
Kolejny dobry mecz Pogoni Szczecin, zwłaszcza w pierwszej połowie. Portowcy wygrali z Wartą Poznań w Grodzisku 2:1. Dwie asysty zaliczył Jakub Bartkowski.

- Dziś rywal może się momentami dość głęboko bronić. Jednym z rozwiązań mogą być ataki skrzydłami, innym strzały z dystansu - mówił przed meczem trener Kosta Runjaić. Szkoleniowiec Pogoni wystawił niemal identyczny skład, jak w wygranym 2:0 meczu ze Stalą Mielec. Z konieczności Davida Steca zastąpił Jakub Bartkowski i ta roszada była kluczowa dla losów meczu.

Bartkowski w roli bocznego obrońcy od początku spotkania grał bardzo ofensywnie. Dobrze rozumiał się z Kacprem Kozłowski, który w pierwszej połowie posłał kilka udanych zagrań. W 7. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Górne podanie dostał Bartkowski i od razu odegrał na środek pola karnego do Alexandra Gorgona. Pomocnik Pogoni także z pierwszej piłki uderzył w kierunku bramki i było 1:0.

Nie minęło kilka chwil, gdy dobrą okazję miał Luka Zahović. Wyszedł z tego rzut rożny, a stałe fragmenty gry Portowcy mają opanowane bardzo dobrze. Dośrodkowanie, zgranie głową Bartkowskiego i Zahović uprzedził bramkarza, strzelając na 2:0. W pierwszej połowie mecz z Wartą wyglądał podobnie, jak ten ze Stalą. Portowcy dominowali na boisku.

Druga połowa zaczęła się świetnie dla gospodarzy. Po rzucie rożnym Dante Stipicę z bliska pokonał Michał Jakóbowski. Później grał trochę siadła. Pogoń nie miała już takiej kontroli nad spotkaniem, ale dwa razy po strzałach Zahovicia mogła podwyższyć prowadzenie. Warta była niebezpieczna do samego końca spotkania. Portowcy próbowali szybkimi kontrami załatwić sprawę, ale nie zamknęli meczu i do końca walczyli w obronie o utrzymanie rezultatu, co ostatecznie się udało.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)
Bramki: Jakóbowski (46) - Gorgon (7), Zahovič (11).
Warta: Lis - Kuzdra (88 Szmyt), Kieliba, Ławniczak, Kiełb - Grzesik, Trałka, Laskowski, Czyżycki (66 Janicki), Jakóbowski (75 Jaroch) - Kuzimski.
Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Malec, Matynia, Gorgon (70 Kowalczyk), Kozłowski (61 Smoliński), Dąbrowski, Drygas (84 Podstawski), Hostikka (61 Kucharczyk) - Zahovič (83 Benedyczak).
Żółte kartki: Kieliba, Kuzdra, Kiełb - Matynia, Gorgon, Benedyczak, Smoliński.