W wielkim testowaniu Flota lepsza od Błękitnych

Bartosz Śpiączka zdobył jedną z bramek dla Floty w sparingu z Błękitnymi Stargard. WB/archiwum
Flota Świnoujście pokonała 4:1 Błękitnych Stargard w sparingowym meczu rozegranym na boisku beniaminka II ligi. W obu zespołach wystąpiło sporo testowanych graczy.

W pierwszej połowie w składzie Floty wystąpili testowani: Marcin Byszewski (ostatnio Radomiak Radom) oraz Waldemar Gancarczyk (MKS Oława). Drugi z tych graczy już na początku meczu zdobył bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po zmianie stron trener Bogusław Baniak przyglądał się grze Łukasza Kosakiewicza (Hetman Grzybno), Francuza Yohana oraz gracza o nazwisku Kursa.

Błękitni przed przerwą sprawdzali Brazylijczyka Santosa, Bartłomieja Poczobuta z Gwardii Koszalin oraz jednego z młodych graczy Ruchu Chorzów. Po przerwie grał też jego kolega z dotychczasowego klubu, Bartosz Rusin z Piasta Chociwel oraz Grzegorz Otocki, który będzie wypożyczony z rezerw Pogoni Szczecin. W Błękitnych nie będzie grał awizowany wcześniej Patryk Baranowski, który prawdopodobnie trafi do jednego z niemieckich klubów.

W 63 minucie poszła kontra, piłka trafiła na skrzydło do Bodzionego, który wbiegł w pole karne, wykładając piłkę Mysiakowi i było 2:0 dla Floty.

W 79 minucie Sebastian Inczewski zdobył bramkę kontaktową dla Błękitnych, ale końcówka należała do Floty. W 84 minucie Charles Nwaogu powalczył w polu karnym rywali o piłkę, która trafiła do Bartosza Śpiączki, a ten trafił w długi róg. Minutę później ładną zespołową akcję wykończył Mysiak.

Oba zespoły kolejne sparingi rozegrają w następną sobotę. Flota zmierzy się z Pogonią Szczecin, Błękitni zaś z Kotwicą Kołobrzeg.

Błękitni Stargard - Flota Świnoujście 1:4 (0:1)

Bramki: Inczewski (80) - Gancarczyk (4), Mysiak 2 (61,85), Śpiączka (84).

Błękitni: I połowa: Ufnal - Kurant, Jasitczak, Pustelnik, Wawszczyk, Magnuski, Więcek, Kazimierowicz, Poczobut, Santos, Szymański.

W drugiej połowie grali także: Otocki - Jankowski, Jasitczak, Pustelnik, Wawszczyk, Duda, Rusin, Felix, Wojtasiak, Jaskólski, zawodnik testowany, Inczewski.

Flota:Kupczanko - Fryc (46 Kosakiewicz), Stasiak, Udarević (46 Zalepa), Opałacz, Wrzesień (55 Nnamani), Kieruzel (46 Mysiak), Bodziony (61 Szałek), Byszewski (46 Yohan, 65 Śpiączka), Arifović (46 Nwaogu), Gancarczyk (46 Kursa, 69 Gilewicz).

Jak wypadli testowani zawodnicy i co sądzą o nich trenerzy obu zespołów - przeczytasz w poniedziałkowym "Głosie Szczecińskim".