Vineta – Pogoń II: Błysk Seiyi Kitano

(sz)
Pogoń II Szczecin zwyciężyła 2:1 z Vinetą Wolin w 16. kolejce III ligi. Dwie bramki dla rezerwistów strzelił Seiya Kitano.

Pogoń II Szczecin górowała nad Vinetą Wolin determinacją oraz konsekwencją w działaniu, choć trener Paweł Sikora miał do dyspozycji drużynę nastolatków, a atutem Vinety powinno być doświadczenie.

Wolinianie wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Jakub Tarka poszedł na przebój lewym skrzydłem i zakończył rajd płaskim strzałem. Od tego momentu Vineta zamierzała kontrolować wydarzenia, ale jednego piłkarza upilnować nie była w stanie.

Wielki występ w małych derbach zaliczył Seiya Kitano. Japończyk doprowadził do remisu przed przerwą, a zwycięskiego gola na 2:1 strzelił w 66. minucie. Było to przepiękne trafienie w okienko z ponad 20 metrów.

Vineta rozsypała się, a jej zryw w ostatnim kwadransie był tylko łabędzim śpiewem. W sobotę skończyła się jej passa meczów bez porażki, a triumfujący Portowcy uciekli ze strefy spadkowej.

Vineta Wolin - Pogoń II Szczecin 1:2 (1:1)
Bramki: Tarka (24) - Kitano 2 (44, 66)
Vineta: Rechtziegel – Skorb (86 Hilicki), Niewiada, Jeż, Łodyga (54 Fijałkowski), Ława, Adamczak, Adrian Nagórski, Tarka (83 Kacperek), Wittbrodt (71 Bartoszewicz), Adam Nagórski
Pogoń: Brzozowski – Adamczuk (66 Borucki), Kuzko, Stańczyk, Kujawa, Zieliński, Obst, Kowalczyk (83 Zakrzewski), Kitano, Maćkowski (67 Peda), Jaroch (89 Pawłowski)