Udało się obronić szkołę w Przecławiu! Kuratorium wstrzymało decyzję o likwidacji

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Udostępnij:
To dobra wiadomość dla uczniów, ich rodziców i grona nauczycielskiego Szkoły Podstawowej Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Przecławiu.

- Zachodniopomorska Kurator Oświaty pozytywnie rozpatrzyła wniosek Fundacji Królowej Świętej Jadwigi o wstrzymaniu natychmiastowego wykonania Decyzji Wójta Gminy Kołbaskowo w sprawie wykreślenia z ewidencji Niepublicznej Szkoły Podstawowej FKŚJ w Przecławiu - informuje Daniel Wróbel z Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Oznacza to, że Zachodniopomorska Kurator Oświaty wstrzymuje natychmiastowe wykonanie Decyzji Wójta Gminy Kołbaskowo. Tym samym nauka w szkole powinna być wznowiona, a egzaminy ósmoklasisty powinny być przeprowadzone. Postanowienie Pani Kurator w tej sprawie jest ostateczne i nie przysługuje na nie zażalenie.

Przypomnijmy, że rodzice byli zdruzgotani decyzją o zamknięciu szkoły od 10 maja. Zbierali podpisy pod petycją sprzeciwiającą się likwidacji szkoły.

- To draństwo stawiać dzieci w bardzo trudnej sytuacji tuż przed końcem roku. Są w trakcie zdawania egzaminów i kilka dni przed egzaminami ósmoklasistów - mówi pani Iwona, która skontaktowała się z redakcją.

Kuratorium Oświaty w Szczecinie przeprowadziło 2 kontrole w Szkole Podstawowej Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Przecławiu. Decyzja o wykreśleniu placówki z ewidencji została podjęta, ponieważ szkoła nie dostosowała się do zaleceń pokontrolnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie