Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przecław: Bronią szkoły przed zamknięciem. Zbierają podpisy pod petycją

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
90 uczniów nie skończy nauki? To pytanie stawiają sobie rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Przecławiu.

- To draństwo stawiać dzieci w bardzo trudnej sytuacji tuż przed końcem roku. Są w trakcie zdawania egzaminów i kilka dni przed egzaminami ósmoklasistów - mówi pani Iwona, która skontaktowała się z redakcją. - Jako rodzice uczniów uczęszczających do tej szkoły dostaliśmy informację, że szkoła ma być zamknięta pod rygorem natychmiastowej wykonalności 10 maja 2022 roku.

Rodzice są zdruzgotani, mówią, że przez cały rok szkolny dzieci realizowały skrupulatnie podstawę programową i zdawały egzaminy wykazując się wiedzą w tym zakresie. Zbierają podpisy pod petycją, żeby uratować szkołę.

- Odwołujemy się do wrażliwości Pani Wójt oraz przepisów prawa i wnosimy o unieważnienie decyzji. Odwołujemy się także do Pani Kurator o wsparcie i prosimy o rozważne potraktowanie 90 uczniów szkoły, którzy cały rok ciężko pracowali, a przed końcem roku pozbawia się ich możliwości dokończenia rozpoczętej nauki w swojej szkole - czytamy w petycji.

Dodajmy, że zajęcia odbywają się w trybie edukacji domowej.

- To, że uczniowie są w trybie edukacji domowej nie oznacza że są zostawieni sami sobie. Szkoła zapewnia bogatą ofertę nieodpłatnych warsztatów na każdym etapie edukacyjnym. Proponuje uczniom zajęcia których nie znajdą w innych szczecińskich szkołach - warsztaty przygodowe, kulinarne, elektroniczne, programowania, praca z drukarka 3D, z biologii czy fizyki czy chemii głównie eksperymentalne, językowe, ratownictwa medycznego i wszelkich form przygotowujących do rozpoczęcia samodzielnego życia w dorosłości - argumentują rodzice.

Link do petycji jest TUTAJ

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Kuratorium Oświaty w Szczecinie, które przeprowadziło dwie kontrole w Szkole Podstawowej Fundacji Królowej Święte Jadwigi w Przecławiu.

- Decyzja o wykreśleniu placówki z ewidencji została podjęta, ponieważ szkoła nie dostosowała się do zaleceń pokontrolnych. Placówka niepubliczna nie spełnia warunków zawartych w art. 14. ust. 3. Prawo oświatowe (chodzi o zatrudnianie nauczycieli posiadających kwalifikacje- przyp. red.). W związku z tym organ ewidencyjny (gmina Kołbaskowo) zdecydował o wykreśleniu szkoły z ewidencji w trybie natychmiastowym, czyli z dniem 10 maja - mówi Daniel Wróbel z Wydział Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Z naszych informacji wynika, że placówka odwołała się od tej decyzji. Jednak do dnia dzisiejszego nie trafiły do nas żadne dokumenty w tej sprawie z gminy Kołbaskowo.

Do tematu wrócimy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński