MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To były długie kolejki! Pierwsi widzowie weszli po bilety w sobotę do Teatru Polskiego w Szczecinie

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Wszystkich chętnych na zakup biletów przywitał osobiście dyrektor teatru
Wszystkich chętnych na zakup biletów przywitał osobiście dyrektor teatru Andrzej Szkocki
15 lipca ruszyła stacjonarna oraz internetowa sprzedaż biletów na nowy sezon artystyczny w Teatrze Polskim w Szczecinie.

W sobotę o godz. 10 ruszyła sprzedaż biletów na razie na sierpniowe i wrześniowe wydarzenia. Przed wejściem do kasy (od ul. Jana z Kolna) czekało już około 40 osób na otwarcie kas. Wszystkich powitał dyrektor Teatru Polskiego Adam Opatowicz oraz zastępca dyrektora Karolina Piszczyńska.

Dla widzów zakup biletów stacjonarnie to była również okazja do obejrzenia nowego teatru.

- Kupiłam bilety na Grzegorza Turnaua i na "Magię obłoków". Dosyć często bywam w Teatrze Polskim, więc chciałam zobaczyć, jak wygląda wewnątrz. Podoba mi się, ale przerażają mnie te wysokie schody do starej części. Na szczęście są windy - mówi pani Bożena ze Szczecina.

- Udało mi się kupić bilety na "Magię obłoków" na kanwie utworów Grechuty. Będę miała gości, więc przy okazji pokażę im nowy teatr. Kiedy oglądam tę nową część wewnątrz, to jestem trochę przerażona dużą ilością szkła, ale wiem, że teraz jest taka moda - mówi pani Łucja.

Równocześnie ze sprzedażą stacjonarną ruszyła również sprzedaż internetowa. Tylko przez 5 pierwszych minut sprzedaży online zarejestrowanych zostało 400 transakcji finansowych.

16 lipca, kasa teatralna będzie czynna w godz. 10-16.

Przypomnijmy, że Teatr Polski po przebudowie będzie miał 5 scen:

  • Scena Włoska - pudełkowa, z orkiestronem, platformą obrotową, nagłośnieniem. Zostanie wykorzystana do produkcji spektakli muzycznych, musicali, wielkich inscenizacji, a nawet przedstawień w 3D, ponieważ jest też bardzo głęboka.
  • Scena Szekspirowska - z bardzo dużymi możliwościami technologicznymi i amfiteatralnie zaprojektowaną widownią, zasiadającą na trzech poziomach: parterze i dwóch piętrach balkonów, architektonicznie nawiązuje do sceny elżbietańskiej londyńskiego Teatru Globe. Posłuży do wystawiania wielkiej klasyki polskiej i europejskiej.
  • Scena Kameralna - jest najmniejszą sceną w nowej części teatru, z widownią, którą można różnie zaaranżować, ona też ma nowoczesne wyposażenie.
  • Scena im. Jana Banuchy - klasyczna, pudełkowa. Jej patronem jest scenograf i kostiumograf, który swój talent związał ze Szczecinem, a uważany jest za jednego z najwybitniejszych scenografów polskich XX wieku. Jak podają autorzy internetowej Encyklopedii Teatru Polskiego, Jan Banucha stworzył dekoracje i kostiumy do ponad 600 spektakli, przede wszystkim dramatycznych. Współpracował także z Telewizją Polską, zaprojektował scenografię i kostiumy do 125 przedstawień Teatru Telewizji oraz filmów, m.in. Kazimierza Kutza, Andrzeja Wajdy i Andrzeja Kondratiuka.
  • Klub Świętokradców Parafii Czarnego Kota Rudego - scena kabaretowa, która na początku tego roku obchodziła swoje XXVI urodziny. Spektakle na tej scenie nawiązują klimatem zarówno do francuskich kabaretów literackich, jak też twórczości artystów krakowskiej Piwnicy pod Baranami czy najlepszych polskich kabaretów sprzed kilku dekad.

Teatr Polski zostanie oficjalnie otwarty 6 sierpnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński