MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Terytorialsi pomagają w regionie. Przewieźli już kilkadziesiąt ton

Redakcja
Kilkadziesiąt ton żywności, chemii gospodarczej i środków czystości oraz dezynfekujących przekażą swoim podopiecznym ośrodki pomocy społecznej i organizacje pomocowe. Tyle przewiozły w ostatnich dniach pojazdy zachodniopomorskich terytorialsów.

- Wspieramy gminy i organizacje. A nasi żołnierze przechodzą „chrzest bojowy” - mówi dowódca zachodniopomorskiej brygady OT płk Grzegorz Kaliciak.

14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej od kilkunastu dni wspiera aktywnie gminy i organizacje pozarządowe w walce z koronawirusem. Jedną z form udzielanego wsparcia są transporty sprzętu i zaopatrzenia dla najbardziej potrzebujących.

- Sami nie dalibyśmy rady zorganizować transportu z Gorzowa do Koszalina. Nie mamy na to środków. Dowiedziałam się, że można poprosić o to wojska obrony terytorialnej a odpowiedź była błyskawiczna - mówi harcmistrz Ewa Gilewska, komendant Zachodniopomorskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

ZHP, dzięki wsparciu ze strony 14 ZBOT otrzymało w piątek płyn dezynfekujący, który trafi do wolontariuszy w całym województwie opiekującymi się osobami starszymi.

Największy transport, jaki przeprowadzili w minionych dniach terytorialsi, to przewóz 37 palet środków chemii domowej dla Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

Zachodniopomorscy terytorialsi chcą pomóc i oddają krew

Transporty odbywają się niemal każdego dnia. Z pomocy WOT skorzystał także Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Jeden z transportów zabrał żywność do Koszalina dla osób objętych kwarantanną, kolejne dostarczyły artykuły pierwszej potrzeby dla podopiecznych Caritas. Terytorialsi przewozili także zaopatrzenie dla miejskich i gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, m.in. w Karlinie, Mirosławcu, Białogardu czy Kobylanki.

W sumie tylko w ciągu ostatniego tygodnia odbyło się aż 12 takich transportów wspierających działalność samorządów i organizacji pozarządowych, więcej niż jeden dziennie. A w planach są kolejne.

- Wspieramy, bo wszystkie te organizacji i instytucje wykonują szalenie ważną pracę. Pomagają osobom poddanym kwarantannie, opiekują się osobami starszymi, szczególnie narażonymi na działanie koronawirusa. Tę pomoc dla nich traktujemy zatem jako swój obowiązek - mówi dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Grzegorz Kaliciak. - Tak jak możemy wspieramy w ten sposób gminy, organizacje pozarządowe w tym organizacje młodzieżowe, takie jak Związek Harcerstwa Polskiego.

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • COMPONENT {"params":{"text":"Podejrzewasz, że masz koronawiursa? ","id":"podejrzewasz-ze-masz-koronawiursa"},"component":"subheading"}
  • COMPONENT {"params":{"text":"Ilu jest zakażonych? ","id":"ilu-jest-zakazonych"},"component":"subheading"}
  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński