Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatralna podróż międzyplanetarna dla dorosłych i dla dzieci w Morskim Centrum Nauki [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
„Mikołajek i inne planety” to pełna fantazyjnych i zaskakujących momentów opowieść o chłopcu rozgoryczonym brakiem przyjaciół i zniechęconym życiem w samotności.
„Mikołajek i inne planety” to pełna fantazyjnych i zaskakujących momentów opowieść o chłopcu rozgoryczonym brakiem przyjaciół i zniechęconym życiem w samotności. Andrzej Szkocki
Ballada o Jowiszu, disco z Saturnem, zakochana Wenus i inne planety - to tylko część atrakcji premierowego przedstawienia dla dzieci "Mikołajek i inne planety", które w planetarium Morskiego Centrum Nauki zaprezentował Teatr Rozmaitości Gwitajcie.

„Mikołajek i inne planety” to pełna fantazyjnych i zaskakujących momentów opowieść o chłopcu rozgoryczonym brakiem przyjaciół i zniechęconym życiem w samotności. Nasz bohater chciałby mieć możliwość dzielenia z innymi swojej wielkiej pasji - astronomii. Przywołana życzeniem Gwiazdka zabiera małego Mikołajka w kosmiczną podróż po meandrach jego ukochanego Wszechświata, a spotkania z planetami i innymi ciałami niebieskimi pozwalają mu uświadomić sobie wartość i potęgę wiedzy i umocnić wiarę we własne siły.

Spektakl jest połączeniem musicalu, zabawy i pokazu multimedialnego. Przedstawienie teatralne w takim miejscu to połączenie sztuki i nauki dzięki nowoczesnej technologii projektowania obrazu na kopule planetarium. Uczestnictwo w tym wyjątkowym spektaklu jest szansą na zwiększenie zainteresowanie nauką, sztuką i kosmosem. Przedstawienie teatralne w takim miejscu to połączenie sztuki i nauki dzięki nowoczesnej technologii projektowania obrazu na kopule planetarium. To tutaj przemawia do widzów Kopernik, a planety wirują nad nami.

- Pomysł ten powstał dawno temu, kiedy ogłoszony został Rok Kopernikowski. Wpadłem na pomysł, żeby zrobić bajkę o Koperniku. Poprosiłem mojego przyjaciela Miłosza Wojciechowskiego, żeby coś wymyślił i ona napisał tak dobry materiał, że jak go nam przedstawił we wrześniu, to stwierdziłem, że szkoda go zrobić tylko jako zwykłą bajkę - mówi Jakub Gwit z Teatru Gwitajcie. - Udało się nawiązać współpracę z Morskim Centrum Nauki i w ferie pokazaliśmy pierwsze przedstawienie. Za elementy, które się wyświetlają podczas spektaklu, odpowiadają koledzy z planetarium MCN. Pomysły się rodziły w ramach naszych konsultacji i rozmów. Uczucia po premierze mam bardzo pozytywne. Cieszę się, że złamałem kolejne bariery jako aktor, bo nagle występuję w planetarium. Myślałem, że już nic nowego nie uda mi się wymyślić. a okazuje się, że jeszcze dużo jest do odkrycia.

Mikołajek po powrocie z bezkresnej przestrzeni wie, że nie wolno rezygnować z marzeń. Przekonuje się, że świat jest pełen fascynujących ludzi, zjawisk i zdarzeń, a gdy nawet to przestaje wystarczać – ma do dyspozycji pełen wrażeń Kosmos.
Ta niezwykła forma sztuki dostarczy przedszkolakom i uczniom niezapomnianych wrażeń.

Kolejne przedstawienia będzie można zobaczyć w styczniu i w lutym.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński