Tak grała Halowa Amatorska Liga Piłkarska

Krzysztof Dziedzic
Piłkarze Hiper Glazuru (czerwone kamizelki) mieli w spotkaniu z Villą Hoff wyraźną przewagę, co zaowocowało awansem na pierwszą pozycję w tabeli. Andrzej Szkocki
W meczu Hiper Glazuru z Villą Hoff w grupie 2 III ligi faworytem był ten pierwszy zespół i znalazło to potwierdzenie na boisku. Nikt nie robił statystyki przechwytów, ale dorobek zwycięzców był imponujący.

Hiper Glazur - Villa Hoff 8:3 (4:1)
Bramki: dla Hiper Glazuru - Łukaszewski 2 (5, 13), Szumilewicz 2 (14, 21), Kwiatkowski (32), Zawadzki 2 (35, 48), Drozdek (39); dla Villi Hoff - Jaworski (12), Pietraszkiewicz (33), Jędrusik (37)
Hiper Glazur: Mikołajewski - Zawadzki, Staniak, Drozdek, Kwiatkowski, Szumilewicz, Łukaszewski, Szczepański.
Villa Hoff: Lewandowski - Karapuda, Pietraszkiewicz, Jaworski, Olszewski, Orlewicz, Jędrusik, Pawliczek.

Przed tym meczem oba zespoły miały na koncie po trzy zwycięstwa. Tyle, że Hiper w trzech meczach, a Villa w czterech. To nakazywało dawać większe szanse Glazurowi. I znalazło to potwierdzenie na boisku.

Poszli na otwartą walkę

Piłkarze Hiper Glazuru imponowali wybieganiem. Bardzo często wyprzedzali rywali i tylko kwestią czasu było, kiedy zaczną trafiać do siatki rywali.

Tym bardziej, że piłkarze Villi ułatwili rywalom zadanie. Podjęli otwartą walkę i w 5 minucie po raz pierwszy zostali ukarani. Po kontrze Michał Łukaszewski uderzył z pierwszej piłki i bramkarz Villi nie zdążył z interwencją.

Potem trwała wymiana ciosów. Trochę niespodziewanie w 12 minucie Villa wyrównała. Jej piłkarze wyszli z kontrą 3 na 2, a Krzysztof Jaworski ładnym strzałem zaskoczył bramkarza Hiperu (piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki).

Nie spać! Zmiany!

Nie minęła jednak minuta, gdy piłkarze Villi pozwolili przeciwnikom wyjść z kontrą 3 na 2. A Łukaszewski skutecznie ją wykończył. Villa zaczęła od środka i ruszyła na "hurra". Efekt? Po kolejnej minucie było już 3:1, gdyż Hiper wyszedł z kontrą 3 na 1. Dominik Szumilewicz prowadził piłkę i sam wykończył akcję. A gdy w 21 minucie piłkarz Villi Robert Pawliczek stracił piłkę i Szumilewicz podwyższył na 4:1, to w zespole Villi Hoff zrobiło się nerwowo.

- K..., nie śpijcie tam! - krzyknął z ławki jeden z zawodników Villi. - Podejdźcie! Z kim ma grać?! - wrzasnął do partnerów Piotr Pietraszkiewicz. - Zmiany, jak nie macie sił! - dobiegł znów głos z ławki.

W drugiej połowie Villa nie potrafiła nawet wykorzystać gry w przewadze po 2-minutowej karze dla jednego z rywali. Zawodnicy Hiperu nie opadali z sił i spokojnie walczyli o podwyższenie wyniku, co im się udało.

Pozostałe wyniki grupy 2 III ligi: Astron - Pro Ogrzewanie 4:8 (0:2), Immortal - Marant 13:2 (6:1), Drobimex - Karoma 12:7 (6:2), Noratel - Secco 1:6 (0:2).