Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Drawsku Pomorskim rozpoczął wykonywanie nowego zabiegu kardiologicznego

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim rozpoczął wykonywanie zabiegów tzw. ablacji serca
Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim rozpoczął wykonywanie zabiegów tzw. ablacji serca mat. prasowe
Pacjenci cierpiący na arytmię serca mogą się poddać zabiegowi usuwającemu zaburzenia rytmu serca w Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim Grupy American Heart of Poland.

Arytmia, to zaburzenie charakteryzujące się zbyt wolną, zbyt szybką lub nieregularną pracą serca. Jej pojawienie się często jest nieprzewidywalne i może dotyczyć nawet osób zdrowych, choć najczęściej jest rezultatem chorób serca.

Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim rozpoczął wykonywanie zabiegów tzw. ablacji serca, która jest zabiegiem mającym wyeliminowanie obecnych zaburzeń rytmu serca. Procedura polega na niszczeniu w sercu tkanki, która jest anatomicznym podłożem arytmii. Zabieg przeprowadzany jest w wysokospecjalistycznych placówkach przez wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny kardiologii.

Ablacja najczęściej jest wykonywana u pacjentów z migotaniem przedsionków, zleca się go także pacjentom z trzepotaniem przedsionków oraz innymi komorowymi i nadkomorowymi arytmiami.

- Jest to małoinwazyjny zabieg kardiologiczny, mający na celu zniszczenie lub odizolowanie niewielkiego obszaru tkanki serca, który odpowiada za powstawanie arytmii - wyjaśnia dr Jacek Chlasta, Ordynator Oddziału Kardiologii Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty. - Jednym słowem ablacja niszczy te miejsca w sercu, które przyczyniają się do jego nierównego bicia. Jest to zabieg leczący za pomocą prądu o częstotliwości radiowej.

Do przeprowadzenia zabiegu nie jest konieczne zastosowanie znieczulenia ogólnego.

- Ablację wykonuje się przezskórnie, najczęściej przez nakłucie żyły udowej i poprzez koszulkę naczyniową wprowadza się do serca elektrodę ablacyjną - tłumaczy dr Jacek Chlasta. - Zaletą leczenia arytmii za pomocą ablacji jest także bardzo niski poziom powikłań związanych z zastosowaniem tej procedury.

Leczenie arytmii metodą ablacji poprawia jakość życia pacjentów.

- Przede wszystkim ogranicza do minimum czas hospitalizacji i usunięcia objawów zaburzeń serca. Zabieg zapobiega przed wystąpieniem powikłań schorzenia, jak niewydolność mięśnia sercowego, a nawet śmierci pacjenta z tego powodu. Dodatkowo przeciwdziała nasileniem się arytmii serca i jej nawrotom – wylicza ordynator.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński