Szczypiorniści Pogoni pokonali Azoty Puławy

Patryk Trzaszczka (nr 26) przynajmniej w kilku pierwszych meczach, ma być pełnić rolę drugiego lewoskrzydłowego. Kuba Hajduk
Pogoń Szczecin wygrała dwa z trzech meczów w trakcie turnieju w Ostrowie Wielkopolskim. W planach zespół ma jeszcze tylko jeden sparing.

Najbardziej wartościowy rezultat, to oczywiście zwycięstwo 35:34 z Azotami Puławy, późniejszym triumfatorem turnieju. Portowcy do przerwy rozbili brązowych medalistów poprzedniego sezonu 20:11. W drugiej połowie Azoty podgoniły wynik i ostatecznie Pogoń wygrała jedną bramką. Portowcy w końcowej tabeli zajęli trzecie miejsce, bo w ostatnim spotkaniu przegrali różnicą sześciu bramek z KPR Legionowo. Oprócz tego nasz zespół pokonał gospodarzy 31:24.

Jednak nie wyniki były najważniejsze w Ostrowie.

- Przede wszystkim staraliśmy się sprawdzić różne warianty w ataku i obronie - podkreśla Antoni Parecki, trener Pogoni. - Mamy punkt wyjścia do pracy w drugiej części okresu przygotowawczego. Wiemy, co poprawić i co robić w najbliższych treningach.

Ostatnim testem dla Portowców będzie piątkowy sparing w hali w Koszalinie z zespołem Meble Wójcik Elbląg.

Pogoń do Ostrowa Wlkp. pojechała w 14-osobowym składzie. Wyłączony z treningów jest Paweł Krupa, którego najpewniej czeka operacja kolana i dłuższa przerwa. Uraz tego zawodnika to nie tylko spora strata na rozegraniu, ale też na lewym skrzydle, gdzie wspomagał 17-letniego Dawida Krysiaka. W najbliższym czasie drugą opcją na tę pozycję jest 19-letni Patryk Trzaszczka. Rozwiązaniem problemu na lewym skrzydle ma być sprowadzenie Dariusza Zająca z wypożyczenia do drugoligowej Stali Gorzów. Na razie jednak pomaga zespołowi z lubuskiego w wywalczeniu awansu na zaplecze Superligi.

Pierwszy ligowy mecz Pogoni 6 lutego z MMTS Kwidzyn.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Pogoń Szczecin 24:31 (11:15)
Pogoń: Morawski, Kowalski, Tatar - Walczak 6, Kniaziew 5, Bruna 4, Gierak 3, Krysiak 3, Zaremba 3, Grzegorek 2, Jedziniak 2, Trzaszczka 2, Biernacki 1, Fedeńczak.

Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 35:34 (20:11)
Pogoń: Morawski, Tatar - Bruna 10, Walczak 7 , Zaremba 6, Gierak 5, Jedziniak 4, Krysiak 1, Biernacki 1, Kniaziew 1, Fedeńczak.

KPR RC Legionowo - Pogoń Szczecin 24:18 (13:7)

Pogoń: Morawski, Kowalski, Tatar - Walczak 5, Gierak 3, Zaremba 3, Krysiak 2, Kniaziew 2, Grzegorek 1, Bruna 1, Fedeńczak 1, Biernacki, Trzaszczka.