Nasza Loteria

Szczecin rozważa dezynfekcję ulic, przystanków, placów. Opinię ma wydać sanepid

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Dezynfekcja przystanków i koszy na śmieci w Krakowie.
Dezynfekcja przystanków i koszy na śmieci w Krakowie. Andrzej Banaś
Szczeciński magistrat rozważa dezynfekcję przestrzeni publicznej miasta. Na razie urząd czeka na wytyczne Powiatowego Inspektora Sanitarnego i skupia się na codziennej dezynfekcji pojazdów komunikacji zbiorowej. Zgodnie z ostatnimi regulacjami rządu, do odwołania zawieszono wypożyczalnie roweru miejskiego.

Czy szczecińskie służby miejskie planują w najbliższym czasie, wzorem innych miast, dezynfekować ulice, chodniki, przystanki?

Na takie kroki zdecydował się m.in. Kraków, gdzie pracownicy MPO oczyszczają najważniejsze punkty w mieście: chodniki i place, po których chodzi najwięcej osób, a także przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe, kosze uliczne.

- Miasto zwróciło się do Powiatowego Inspektora Sanitarnego z zapytaniem o skuteczność działań związanych z dezynfekcją w obszarze przestrzeni publicznej, czyli m.in. na ulicach i chodnikach, a także z prośbą o szczegółowe wytyczne dotyczące ich prowadzenia. Na tej podstawie podejmowane będą decyzje co do dalszych działań. Obecnie główny nacisk kładziony jest na regularną, codzienną dezynfekcję pojazdów komunikacji zbiorowej - wyjaśnia Paulina Łątka z magistratu.

Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, na głównych węzłach przesiadkowych można spotkać pracowników zarządu dróg, którzy w miarę możliwości kontrolują liczbę osób w pojazdach. Ma to pomóc w minimalizowaniu sytuacji, gdy autobusem lub tramwajem podróżuje nieprzepisowa liczba pasażerów.

CZYTAJ TEŻ:

Zgodnie z regulacjami wprowadzonymi przez rząd, może to być połowa liczby miejsc siedzących. Kierujący pojazdami mają możliwość wstrzymania kursu, jeśli osób wewnątrz pojazdu będzie za dużo. W takim przypadku na miejsce będzie wzywany nadzór ruchu oraz policja.

Od 1 kwietnia do odwołania zawieszony został system wypożyczalni szczecińskiego roweru miejskiego Bike_S. To efekt najnowszych zarządzeń resortu zdrowia. Rowerów nie da się już wybrać ze stacji, sukcesywnie pojazdy będą kierowane do bazy Bike_S. Wraz z wprowadzeniem pierwszych ograniczeń w połowie marca liczba wypożyczeń roweru miejskiego wyhamowała. Pod koniec marca była niższa od zeszłorocznej o blisko 30 proc.

CZYTAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Co się dzieje w Szczecinie w czasie pandemii koronawirusa?

Szczecin w pierwszym dniu nowych obostrzeń w związku z epide...

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński