Celem konkursu jest prezentacja innowacyjnych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych planowanych na terenie Województwa. W XIII edycji brali udział dyplomanci z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Nadesłane dyplomy magisterskie i inżynierskie były na równi rozpatrywane w trzech kategoriach tematycznych, to jest: planowanie przestrzenne i projektowanie urbanistyczne, projektowanie architektoniczne oraz architektura krajobrazu.
Wśród projektów znalazły się m.in. Sala koncertowa Akademii Sztuki przy ul. Łaziebnej w Szczecinie, Projekt Mediateki przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie, Projekt budynku Wydziału Architektury przy alei Piastów w Szczecinie, Centrum Promocji Pojezierza Ińskiego czy Centrum Zdrowia Psychicznego na wyspie Ostrów we wsi Cieszyno.
- Zrobiłam projekt pt. "Problem niechcianego dziedzictwa architektonicznego w powojennej Europie" - mówi Agata Murawska z Politechniki Gdańskiej. - Robiłam trzy podejścia do tego tematu: ze względu na historię miejsca, ze względu tereny zielone w tym miejscu oraz ze względu na nowe technologie. Temat wybrałam trochę ze względu na samo miejsce, które bardzo mi się spodobało.