Świt Skolwin zamknął rok zwycięstwem. Wysoka wygrana Pogoni II Szczecin

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Wołosz
Twierdza Skolwin niezdobyta tej jesieni. Świt zwyciężył 1:0 z Unią Janikowo. Swoją sytuację poprawiła Pogoń II Szczecin.

Bilans Świtu Skolwin na własnym stadionie to sześć zwycięstw i dwa remisy. Zdobył więc u siebie 20 z możliwych 24 punktów. Zakończony wynikiem 1:0 mecz z Unią Janikowo było zderzeniem najlepszej obrony ligi z najbardziej bramkostrzelnym atakiem. Jak widać, na swoim postawił Świt, a jego golkiper Przemysław Matłoka zachował 11. czyste konto w 17. meczu tego sezonu. Dużo gorsza wiadomość jest taka, że czeka go teraz leczenie kontuzji dłoni. Kapitan zespołu złamał kość śródręcza.

Zwycięskiego gola strzelił Adam Nagórski w 32. minucie. Napastnik przejął piłkę po złym wybiciu bramkarza, ograł obrońcę i mocno uderzył zza linii pola karnego. Nagórski dogonił w klasyfikacji strzelców ligi dotychczas najskuteczniejszego spośród skolwinian Pawła Krawca. Obaj zawodnicy trafili do siatki przeciwnika po siedem razy.

Pogoń II Szczecin wygrała na wyjeździe 3:0 z KP Starogard Gdański. To pierwsza wiktoria zespołu od 6 października i po zmianie trenera Pawła Crettiego na Pawła Ozgę. Rezerwiści mają jeszcze szansę na zakończenie rundy jesiennej w górnej połowie tabeli, a warunkiem jest pokonanie w zaległym spotkaniu Nielby Wągrowiec. W wysokiej formie strzeleckiej jest ostatnio Michał Kwiecień, który tym razem zdobył dwie bramki. Trzecią dołożył Błażej Starzycki z rzutu karnego podyktowanego za faul na Oskarze Kaleniku.

- Byliśmy szczęśliwi. Zagraliśmy na odpowiednim poziomie, mocno popracowaliśmy na boisku i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - mówi trener Ozga. - Świetnie wytrzymaliśmy to spotkanie fizycznie, dzięki czemu mogliśmy kontrolować wydarzenia na boisku i stwarzać kolejne sytuacje podbramkowe.

Delikatnie zawiódł Chemik Police, który przegrał 1:3 z Bałtykiem Koszalin. Gola honorowego strzelił dopiero w doliczonym czasie, a porażka sprawiła, że zimuje w dolnej połowie tabeli. Podopieczni Łukasza Borgera łatwo dali sobie wbić bramki i nie mieli już zapału, żeby gonić regionalnego rywala.

Świt Skolwin - Unia Janikowo 1:0 (1:0)