Świeć się z Energą: Zgłoś swoje miasto do plebiscytu na najpiękniejsze świąteczne iluminacje!

Akcja specjalna Akcja specjalna ŚWIEĆ SIĘ z Energą
W grudniu miasta ożywają światłem i kolorem świątecznych iluminacji. Rynki, skwery i parki wypełniają się tysiącami migoczących światełek, tworząc bajkowy krajobraz. Czekamy na Wasze zdjęcia, które uchwycą tą wyjątkową atmosferę.

Świeć się z Energą to nie tylko konkurs, to świąteczna tradycja, która już od 15 lat przyciąga mieszkańców polskich miast do rywalizacji o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Które miasto zdobędzie tytuł w tym roku? Przekonamy się już niedługo, a już dziś możesz zgłosić swoje miasto do plebiscytu, gdzie nagrodami jest energooszczędny sprzęt AGD który, zostanie przekazany na cele charytatywne.

ZGŁOŚ ZDJĘCIE
do plebiscytu miast

Dla wszystkich entuzjastów świątecznej magii, przygotowaliśmy indywidualny konkurs fotograficzny, w którym może wziąć udział każdy, niezależnie od umiejętności. Stań się mistrzem świątecznej fotografii. Czekamy na Wasze klimatyczne zdjęcia.

ZGŁOŚ ZDJĘCIE
do konkursu fotograficznego
Dwa etapy
wielkiego Plebiscytu Miast

Miasta, które zdobędą najwięcej głosów w każdym województwie, mają szansę wygrać aż 10 000 złotych na zakup energooszczędnego sprzętu AGD. Jest on przekazywany samorządom, które kierują go do potrzebujących - np. ośrodków pomocy społecznej, domów dziecka, placówek edukacyjnych i opiekuńczych, a także do mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

link marketingowy!! - 13

- Nawet niewielkie miasto powiatowe może wygrać z dużą metropolią, co w ostatnim konkursie miast udowodnił Trzebiatów - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć się” z Departamentu Marketingu i Komunikacji Energi z Grupy ORLEN. - Wszystko zależy od tego, czy mieszkańcy miejscowości wykażą się lokalnym patriotyzmem i będą chętnie głosować, jednocześnie wspierając charytatywny cel.

Drugi etap plebiscytu to już finał ogólnopolski! Twoje miasto ma szansę zdobyć tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Jeśli zwycięży, dołączy do wyjątkowego grona laureatów i otrzyma dodatkowe 40 tysięcy złotych na zakup sprzętu AGD. Co ważne, także te środki trafią do tych, którzy najbardziej ich potrzebują, wspierając lokalne inicjatywy charytatywne.

- Naszej akcji przyświecają dwa główne cele - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi S.A. - Mieszkańcy miast mogą docenić upiększanie przestrzeni publicznej, jednocześnie motywując do ozdabiania świetlnymi iluminacjami ulic, kamienic oraz placów. Drugim celem jest charytatywne wsparcie lokalnych społeczności. W tej edycji akcji, w ramach nagród, Energa przekaże miastom-laureatom plebiscytu sprzęt AGD o łącznej wartości 200 tys. złotych, który trafi do potrzebujących osób lub instytucji. Plebiscyt miast to także doskonały sposób na promocję miejscowości, akcja pobudza lokalny patriotyzm i jednoczy mieszkańców.

Wybierzemy najpiękniejsze
świąteczne zdjęcia

W akcji Świeć się z Energą nagradzane są nie tylko miasta. Co roku towarzyszy jej konkurs fotograficzny, w którym może wziąć udział każdy. W okresie świątecznym, na każdym kroku mamy okazje do uwiecznienia niezwykłych chwil. Blask domowych lampek, bajecznie ozdobione choinki, rodzinne spotkania przy stole czy spacery w zimowej scenerii - to wszystko staje się bohaterem naszych fotografii. W ramach konkursu Świeć się z Energą, macie okazję podzielić się tym magicznym klimatem. Czekamy na Wasze zdjęcia, a na Was czekają nagrody!

link marketingowy!! - 11

Zdjęcia do konkursu można przesyłać w pięciu kategoriach tematycznych:

 • Moje miasto
 • Mój dom
 • Moi bliscy
 • Moja iluminacja
 • Moja ulubiona szopka

Możecie przesłać dowolną liczbę fotografii. Spośród wszystkich zgłoszeń konkursowych Czytelnicy - w bezpłatnym głosowaniu - wskażą laureatów.

Mistrzowie świątecznej fotografii zostaną wybrani zarówno przez Czytelników, jak i przez kapitułę konkursu. Łączna pula nagród wynosi 40 tys. złotych!

Czekaja nagrody

Etap wojewódzki

Miasto, które w pierwszym, wojewódzkim etapie Plebiscytu Miast zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrody o łącznej wartości 10 000 złotychw tym:

 • sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym
 • awans do ogólnopolskiego finału Plebiscytu Miast

link marketingowy!! - 14

Finał ogólnopolski

Miasto, które w ogólnopolskim finale Plebiscytu Miast zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrody o łącznej wartości 40 000 złotych w tym:

 • tytuł Świetlnej Stolicy Polski 2023
 • nagrodę w postaci bonu na sprzęt AGD o wartości 10 000 zł brutto, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym
 • voucher na instalację fotowoltaiczną o wartości 30 000 zł brutto

Autor zgłoszenia konkursowego, które w ogólnopolskim etapie konkursu fotograficznego zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Zwycięzcy Plebiscytu Świątecznych Zdjęć
 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 2 000 zł brutto

Autorzy zgłoszeń konkursowych, które w ogólnopolskim etapie konkursu fotograficznego zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 1 500 zł i 1 000 zł odpowiednio za drugie i trzecie miejsce

Kapituła konkursu fotograficznego przyzna także 5 autorom zdjęć:

 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 1 000 zł
Ważne terminy i informacje
 • Na zgłoszenia do Plebiscytu Miast i konkursu fotograficznego czekamy do 31.12.2023 r do godz.12:00.
 • Głosowanie w pierwszym, wojewódzkim etapie Plebiscytu Miast rozpocznie się 20.12.2023 r. od godz. 12:00 i potrwa do dnia 09.01.2024 r. do godz. 12:00.
 • Do ogólnopolskiego finału Plebiscytu Miast awansuje miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w województwie.
 • Głosowanie w ogólnopolskim finale Plebiscytu Miast trwać będzie od 16.01.2024 r. od godz. 12:00 do 30.01.2024 r. do godz. 12:00.
 • Głosowanie w Konkursie Fotograficznym prowadzone będzie w jednym etapie, od 20.12.2023 r. od godz. 12:00 do 30.01.2024 r. do godz. 12:00
 • Wyniki głosowania zostaną ogłoszone w momencie jego zakończenia, natomiast ogłoszenie laureatów nagród przyznawanych w konkursie fotograficznym przez kapitułę odbędzie do dnia 31.01.2024 r.

__________

Informacje o akcji można uzyskać mailowo:
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu miast
Regulamin konkursu fotograficznego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Świeć się z Energą: Zgłoś swoje miasto do plebiscytu na najpiękniejsze świąteczne iluminacje! - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński