MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Kin Studyjnych chce poprowadzić Kino Pionier

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Radni z Komisji ds. Kultury i Promocji zagłosowali za przekazaniem Kina Pionier w ręce Stowarzyszenia Kin Studyjnych
Radni z Komisji ds. Kultury i Promocji zagłosowali za przekazaniem Kina Pionier w ręce Stowarzyszenia Kin Studyjnych Andrzej Szkocki
Stowarzyszenie Kin Studyjnych ma rekomendacje ministra kultury i dziedzictwa narodowego i doświadczenie w prowadzeniu kin studyjnych. Radni popierają pomysł poprowadzenia Kina Pionier przez tę organizację.

Miasto postanowiło zachować ten obiekt na mapie przestrzeni kulturalnej Pomorza Zachodniego. Efektem jest umowa notarialna na mocy której, obiekt został przejęty przez samorząd. Teraz, po konsultacjach społecznych, miasto postanowiło wyłonić w trybie bezprzetargowym operatora Kina Pionier. Miejsce to należy do prestiżowej Sieci Kin Studyjnych pod zarządem Stowarzyszenie Kin Studyjnych oraz Europa Cinemas.

- Chcemy w trybie szczególnym, indywidualnym rekomendować Stowarzyszenia Kin Studyjnych do prowadzenia kina Pionier. Stowarzyszenie to daje gwarancję, że kino nadal będzie miało taki charakter, jak do tej pory. Dotychczasowy właściciel, pan Jerzy Miśkiewicz, popiera nasza rekomendację, ponieważ współpracował ze Stowarzyszeniem - mówi Lidia Rogaś, zastępca prezydenta Szczecina.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych powstało z oddolnej inicjatywy kiniarzy prowadzących kina studyjne w Polsce i od 2020 roku prowadzi program sieci kin studyjnych. W tej chwili w strukturze sieci znajduje się 145 kin. Są to kina zlokalizowane w przeróżnych miejscowościach. Wszystkie kina w sieci mają łącznie 395 sal i ponad 75 tysięcy miejsc.

- Kino Pionier jest jedynym kinem studyjnym w Szczecinie, dlatego zdecydowaliśmy się zgłosić - mówi Marlena Gabryszewska, prezeska Stowarzyszenia Kin Studyjnych. - Wszystkie osoby w Stowarzyszeniu mają doświadczenie w prowadzeniu kin jako właściciele bądź jako menadżerowie kin. Realizujemy wsparcie finansowe dla kin poprzez przekazanie dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w formie dopłaty do seansów i dopłaty do wydarzeń. Chcielibyśmy rozpocząć współpracę jako operator Kina Pionier, ponieważ mamy ku temu zaplecze merytoryczne i wiemy jak kształtują się trendy w zakresie potrzeb publiczności. Jesteśmy w stanie odpowiedzieć na tego typu potrzeby.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych chce prowadzić działania w Kinie Pionier trójtorowo: po pierwsze skupić się na programie, po drugie promocja i rozpoznawalność marki, po trzecie kino jako miejsce potrzebuje remontu.

Radni z Komisji ds. Kultury i Promocji zagłosowali za przekazaniem Kina Pionier w ręce Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Do końca kwietnia Kino Pionier 1907 będą prowadzić jego dotychczasowi właściciele.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński