"Stop pedofilii", przekreślona tęcza i "Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci?". Auto z takimi treściami jeździ po Szczecinie. Za nim policja

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Samochód na plandece ma treści, które oburzają środowisko LGBT. Chodzi o treści m.in. łączące mniejszości seksualne z pedofilią. Kontrowersyjne słowa padają też z głośników zamieszczonych na aucie. Za samochodem wciąż jeździ radiowóz.

Samochód jest związany z portalem www.stoppedofilii.pl. W Szczecinie pojawił się w środę.

Jego przejazdy po mieście są traktowane jako zgromadzenie, dlatego organizatorzy złożyli do urzędu wniosek o zgodę na zgromadzenie do 14 września. Tego dnia ma się odbyć manifestacja przeciwko marszowi LGBT. Samochód towarzyszy takim manifestacjom organizowanym w różnych miastach.

- Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w Biuletynie Informacji Publicznej do Urzędu Miasta wpłynęło zgłoszenie o zgromadzeniu, które będzie odbywać się do 14 września br. włącznie - mówi Piotr Zieliński z urzędu miejskiego w Szczecinie.

Zgłoszenie pojawiło się na stronie urzędu dopiero w czwartek, choć auto jeździ od środy.

- Na rozpisce nie ma informacji o zgromadzeniu, które miało miejsce w dniu wczorajszym. Stało się tak, ponieważ zgłoszenie wpłynęło do UM późno i w związku z koniecznością podjęcia licznych działań w tej sprawie zabrakło czasu na umieszczenie informacji w BIP - dodaje Zieliński.

CZYTAJ TEŻ:

Treści zamieszczone na plandece auta oraz wypowiadane z głośników zbulwersowały część mieszkańców.

- Jadę sobie ulicami Szczecina (15:40 aleja Wyzwolenia przy rondzie Giedroycia ), naprzeciwko jedzie wspaniały i głośny wóz "stop pedofilii". Hmm stop pedofilii ~ słuszny postulat, otóż okazuje się, że głoszone są z niego hasła sprzeczne z obecną wiedzą naukową, łączące pedofilię z orientacją seksualną, fałszywe informacje jakoby homoseksualiści chcieli uczyć masturbacji 4-latków ... serio! Kierowca i pani obok nie chcieli ze mną rozmawiać, ale za nimi spokojnie jechał radiowóz - kiedy poinformowałem policjanta, że chcę złożyć zawiadomienie ze względu na dyskryminację na tle orientacji seksualnej oraz głoszenie fałszywych informacji, odpowiedział mi, że "wszystko jest zgłoszone do urzędu i legalne - dlatego tu jest i jak już to do prezydenta", po czym odjechał i nie chciał wysłuchać co mam do powiedzenia - napisał na Facebooku pana Marcin.

ZOBACZ TEŻ:

Inny z mieszkańców Szczecina zgłosił sprawę na policję.

- Po mieście jeździ samochód oklejony plakatami, które łączą społeczność LGBT+ z pedofilią. Na to zgody być nie może. Przed chwilą złożyłem wniosek, by policja zwróciła się do przedstawiciela miasta o rozwiązywanie takich zgromadzeń. Ustawa - prawo o zgromadzeniach na to pozwala - pisze Igor Podeszwik, szczeciński społecznik.

Jeden ze szczecińskich radnych planuje wystąpić do prezydenta Szczecina o zakazanie takiego zgromadzenia.

Za samochodem jeździ radiowóz policji. Funkcjonariusze zapewniają, że nie są ochroniarzami zgromadzenia.

- Funkcjonariusze Policji podczas zgromadzeń zgodnie z zadaniami Ustawy o Policji oraz Ustawy – Prawo o zgromadzeniach, mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom każdego zgromadzenia. W tym przypadku została zgłoszona w Urzędzie Miasta forma zgromadzenia o charakterze mobilnym. Przemieszczający się patrol Policji dba o porządek w rejonie miejsca organizowanego zgromadzenia – w tym przypadku jest to forma ruchoma. W żadnym wypadku nie można tu mówić o ochronie, tylko wypełnianiu istniejących prawnie obowiązków - informuje sierż. szt. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Organizatorzy zgromadzenia nie skomentowali jeszcze sprawy.

ZOBACZ TEŻ: Szczecin - strefa wolna od nienawiści. Uczestnicy: "Białystok nie może się powtórzyć" [ZDJĘCIA]

Szczecin - strefa wolna od nienawiści. Uczestnicy: "Białysto...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
12 września, 17:34, Gość:

Najlepsze jest to ze większosc nie odróżnia pedofila od geja.Ale banda matołów

13 września 2019, 10:15, Gość:

100/100

5 lutego, 13:29, Gość:

Jeden [wulgaryzm]

Jeden h-j

G
Gość
13 września 2019, 10:01, Gość:

Polska to kraj ksenofobów, oszołomów i ultrasów. Czy naprawdę tak bardzo kosciół i jego poplecznicy nie są pewni swojego systemu wartości, że rzucają się z furią na garstkę reprezentantów LGBT?

Nie taka znów garstka,bo tych zamaskowanych jest pięć razy tyle.

G
Gość
12 września, 17:34, Gość:

Najlepsze jest to ze większosc nie odróżnia pedofila od geja.Ale banda matołów

13 września 2019, 10:15, Gość:

100/100

Jeden [wulgaryzm]

G
Gość
12 września, 15:39, Gość:

Bo pedofilia jest jednym ze zboczeń seksualnych występujących pospołu z homoseksualizmem. Każdy policjant zna to jak pacierz. Mało... to środowisko jest też skłonne często do narkotyków i używek. Wiele lat pracowałem w tym temacie, ale wtedy załatwiało się to szybko i bez medialnego wrzasku. Nieletnich uciekinierów często zatrzymywało sie właśnie u takich homo niewiadomo. I co? teraz jest inaczej?

13 września 2019, 10:13, Gość:

Skomentuję to jednym słowem: głupiś. Co w takim razie powiesz o pedofilii w kościele katolickim? Czy jeden pedofil w sutannie sprawia, że wszyscy księża to pedofile? A może kapłaństwo "występuje pospołu" z pedofilią?

Zgadzam się kiedyś homosy się maskowali,bo milicja ich nie chroniła,jak teraz Policja.

G
Gość
12 września, 17:59, Gość:

Bo geje to tez pedofile. Kazdy jest znieruwnowazony psychicznie i nadaje soe utylizacji

13 września, 09:04, Gość:

A ty polski durniu zajrzyj zanim zaczniesz coś wypisywać na forum, zajrzyj do słownika.Utylizacje zacznij od siebie.

13 września 2019, 10:02, Gość:

Od razu widać poziom intelektu

Większość geji ma skłonności do pedofili

G
Gość
13 września, 07:18, PW:

Mniejszości seksualne zawsze idą w parze z pedofilia. LGBT chce dodatkowej litery P na końcu jako usprawiedliwienie pedofilii i określenie jej jako nową orientacje seksualną.

13 września 2019, 09:03, Gość:

PW jestes takim debilem ze slow brak.

25 stycznia, 11:27, Gość:

STOP LGBT !!!!!!!

TO CHOROBA !!!!

Zboczenie na najwyższym poziomie

G
Gość
13 września, 07:18, PW:

Mniejszości seksualne zawsze idą w parze z pedofilia. LGBT chce dodatkowej litery P na końcu jako usprawiedliwienie pedofilii i określenie jej jako nową orientacje seksualną.

13 września 2019, 09:03, Gość:

PW jestes takim debilem ze slow brak.

STOP LGBT !!!!!!!

TO CHOROBA !!!!

G
Gość
13 września, 07:18, PW:

Mniejszości seksualne zawsze idą w parze z pedofilia. LGBT chce dodatkowej litery P na końcu jako usprawiedliwienie pedofilii i określenie jej jako nową orientacje seksualną.

13 września, 10:03, Gość:

Masz nierówno pod sufitem. Co z pedofilią księży?

Pedofilia księży, nauczycieli, lekarzy itd to wciąż taka sama pedofilia. Zboczenie. Jak homoseksualizm. Który z resztą często w parze z pedofilią idzie.

a
ast

Po wybuchu afery pedofilskiej w Stanach Zjednoczonych amerykański episkopat zlecił zewnętrznej instytucji, niezależnej od Kościoła, zbadanie pod kątem nadużyć seksualnych życiorysów wszystkich księży katolickich pracujących w USA w latach 1950-2002. Wybór padł na najbardziej chyba renomowaną uczelnię kryminologiczną w tym kraju, czyli John Jay College of Criminal Justice przy Uniwersytecie Miasta Nowy Jork. Skorzystano z pracy całej rzeszy prokuratorów, agentów FBI i prawników, by zlustrować biografie ponad 100 tysięcy kapłanów. Nikt na świecie nie przeprowadził bardziej dokładnych i rzetelnych badań na ten temat. Efektem stał się opublikowany w 2004 roku „John Jay Report”. Wynika z niego, że ponad 90 proc. księży katolickich skazanych w USA za wykorzystywanie seksualne dzieci było homoseksualistami, zaś 81 proc. ofiar pedofilii stanowili chłopcy.

Drugi dokument o porównywalnym znaczeniu to raport opracowany przez Królewską Komisję ds. Odpowiedzi Instytucji na Wykorzystywanie Seksualne Dzieci. Nie był on dziełem instytucji kościelnej, lecz organu śledczego powołanego do życia przez rząd federalny w Canberze 11 stycznia 2013 roku. Miał na celu zbadanie reakcji najważniejszych instytucji i organizacji działających w Australii na wszelkie skargi, podejrzenia czy oskarżenia dotyczące molestowania seksualnego osób nieletnich, począwszy od roku 1950. Także w tym przypadku wyniki okazały się podobne: około 90 proc. sprawców czynów pedofilskich wśród księży stanowili homoseksualiści.

14 sierpnia tego roku światło dzienne ujrzał kolejny raport sporządzony znów nie przez instytucję kościelną, lecz przez Wielką Ławę Przysięgłych stanu Pensylwania, czyli niezależny organ konstytucyjny, w którego skład wchodzą zwykli obywatele. Po dwuletnim śledztwie opublikowano 900-stronicowy dokument dotyczący nadużyć seksualnych dokonywanych wobec nieletnich przez ostatnich kilkadziesiąt lat w sześciu diecezjach stanu Pensylwania. Okazało się, że 74 proc. sprawców czynów pedofilskich wśród duchownych było homoseksualistami.

K
Krystian Dumny Hetero

Tak tolerancja fajna spRawa zobaczymy jak to, 4czyjes dziecko z takiej tolerancyjnej rodzony zostanie skrzywdzone? Ciekawe co wtedy tacy ludzie pomyślą o tolerancji. Bądź idiotą i toleruj sobie zjawisko zaprzeczania podstawowym prawom natury...

G
Gość
12 września, 21:13, Gość:

Prawda o nich ich oburza?!

A jaka jest prawda o tobie?

G
Gość

Policja w charakterze ochroniarzy oszołomstwa. Brawo!

G
Gość

Ależ geje i lesbijki w PL mają i wychowują dzieci. A ty - mały oszołomie - pomyśl lepiej o milionach krzywd, wyrządzanych swoim dzieciom przez tzw. normalne rodziny.

G
Gość
12 września, 17:34, Gość:

Najlepsze jest to ze większosc nie odróżnia pedofila od geja.Ale banda matołów

100/100

G
Gość
12 września, 15:39, Gość:

Bo pedofilia jest jednym ze zboczeń seksualnych występujących pospołu z homoseksualizmem. Każdy policjant zna to jak pacierz. Mało... to środowisko jest też skłonne często do narkotyków i używek. Wiele lat pracowałem w tym temacie, ale wtedy załatwiało się to szybko i bez medialnego wrzasku. Nieletnich uciekinierów często zatrzymywało sie właśnie u takich homo niewiadomo. I co? teraz jest inaczej?

Skomentuję to jednym słowem: głupiś. Co w takim razie powiesz o pedofilii w kościele katolickim? Czy jeden pedofil w sutannie sprawia, że wszyscy księża to pedofile? A może kapłaństwo "występuje pospołu" z pedofilią?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3