Stargardzianin w kadrze

zek, 1 sierpnia 2006 r.
Pomorze Stargard ma kolejnego medalistę mistrzostw Polski. Paweł Polechoński został wicemistrzem kraju w biegu na 1500 m.

To kolejny bardzo dobry występ młodego stargardzianina. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi zajął drugie miejsce w biegu juniorów na dystansie 1500 metrów. To szósty medal Pawła Polechońskiego na zawodach rangi mistrzostwa kraju w trzech ostatnich latach.

- Ten bieg był bardzo trudny - mówi Zbigniew Krzysiek, trener stargardzkiego Pomorza. - Było bardzo gorąco, blisko 40 stopni. Paweł nieco się zagapił i pozwolił rywalowi odskoczyć. Potem musiał gonić. Był blisko odrobienia straty, ale się nie udało.

Wysoka forma stargardzianina została doceniona. Paweł Polechoński zakwalifikował się do kadry Polski na lekkoatletyczny mecz siedemnastolatków Polski i Niemiec, który 5 i 6 sierpnia odbędzie się w Niemczech.

Stargardzianin wystąpi tam w biegu na dystansie 1500 metrów.

- Powalczy o zwycięstwo, jest w dobrej dyspozycji i stać go na świetne wyniki - uważa Zbigniew Krzysiek.

Więcej o startach lekkoatletów stargardzkiego Pomorza podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży napiszemy w piątkowym "Głosie Stargardzkim".