MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stargard na szarym końcu

wim, 27 października 2005 r.
Niezbyt korzystną dla Stargardu zasadę przyjęto przy ustalaniu kolejności emisji kolekcjonerskich monet z herbem niektórych miast. Wybijanie dwuzłotówek odbywać się będzie w kolejności alfabetycznej.

Narodowy Bank Polski rozpoczął emisję monet z serii "Historyczne miasta w Polsce". Otwiera ją moneta wykonana w stopie Nordic Gold, upamiętniająca Gniezno - pierwszą stolicę i najważniejszy gród z początków państwa polskiego. Dwuzłotówki z herbami ma też Kołobrzeg, 18 listopada otrzyma je Włocławek. W tym roku NBP zdąży jeszcze uszczęśliwić kolekcjonerów z Cieszyna.

Dalszy plan emisji przewiduje dystrybucję zgodną z kolejnością alfabetyczną. Na takim rozwiązaniu ucierpi Stargard, który także został wybrany do projektu "Historyczne miasta w Polsce". Na to wydarzenie stargardzianie muszą poczekać aż do kwietnia 2007 r.

- Może to jednak ulec zmianie - zastrzega Katarzyna Zwarzany, specjalista ds. komunikacji z mediami Narodowego Banku Polskiego w Szczecinie. - Wszystko zależy od przebiegu poszczególnych emisji.

***

NBP wprowadzi do obiegu 32 monety, upamiętniające miasta o ponad 500-letniej historii, które wniosły wyjątkowy wkład w rozwój poszczególnych regionów i całego kraju. Wyboru miast dokonał powołany przez NBP zespół historyków pod przewodnictwem prof. Henryka Samsonowicza. Dystrybucję dwuzłotówek na zasadzie wymiany prowadzą oddziały okręgowe NBP oraz urzędy pocztowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński