MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stargard. Dzięki dłuższej drodze chcą ściągnąć inwestorów

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Główna droga w dużym parku przemysłowym w dzielnicy Kluczewo zostanie wydłużona. Stargard otrzymał na to dofinansowanie.

- Prawie 1 mln 800 tys. zł pozyskało miasto na kolejną inwestycję drogową w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii - informują miejscy urzędnicy ze Stargardu. - Ulica Metalowa zostanie wydłużona.

Ulica Metalowa rozpoczyna się na rondzie w pobliżu Golczewa, zbiega się tam z ul. Most Kamienny. W tym miejscu rozpoczynają się tereny Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w dzielnicy Kluczewo. Kawałek dalej łączy się ona z ul. Stalową, następnie z ulicą Śniadeckiego. W pewnym momencie się urywa na terenach, gdzie przed laty było lotnisko wojskowe.

- Przy nowej jezdni pojawi się chodnik, ciąg pieszo-rowerowy i pasy zieleni - informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

Koszt inwestycji to ponad 3 mln 500 tys. zł. Przedłużona ulica Metalowa połączy kolejne tereny inwestycyjne z tymi istniejącymi.

- W tym roku rozpoczęliśmy następny, gigantyczny etap uzbrajania działek w PPNT - podkreśla Rafał Zając, prezydent Stargardu. - Ponad 20 kolejnych hektarów jest przygotowywanych do przyjęcia nowych firm. Zdobyte teraz dofinansowanie powoduje, że trwające uzbrajanie działek będzie kompletne. Jestem przekonany, że może się to przełożyć na dalszy dynamiczny rozwój całego Stargardu.

Jak informują pracownicy magistratu, nową drogę od chodników oddzielą pasy zieleni. Ścieżka dla pieszych i rowerzystów będzie po jednej stroni i będzie miała szerokość 3,5 m. Po drugiej stronie będzie chodnik.

- Dodatkowo na przedłużonej ulicy Metalowej pojawi się zatoka autobusowa, a jezdnię zakończy wlot do ronda - wyjaśniają miejscy urzędnicy. - Inwestycja poza poprawą funkcjonalności terenów w PPNT, zwiększy też bezpieczeństwo pieszych i kierowców w tym miejscu. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Prace powinny zakończyć się w przyszłym roku.

Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii ma około 850 hektarów powierzchni. W zakładach tam działających zatrudnionych jest ponad 4000 osób.

- Dzięki dostosowaniu następnych działek dla biznesu w PPNT mogą pojawić się nowe przedsiębiorstwa, a co za tym idzie kolejne miejsca pracy dla stargardzian - uważają przedstawiciele miasta.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński