Stal Szczecin - Energetyk Gryfino 0:2. Bramki nie z przypadku

Marcin Dworzyński [email protected]
Piłkarze Stali Szczecin (żółte koszulki) nie byli w stanie zatrzymać ofensywy Energetyka. Marcin Bielecki
Energetyk Gryfino w trzecim spotkaniu wciąż nie stracił bramki. Wyższość lidera musiała uznać szczecińska Stal. Dwiema asystami popisał się Michael Wołyński.

Początek spotkania należał do Stali. Gospodarze nie schodzili z połowy rywali, co nie przekładało się jednak na podbramkowe sytuacje. Okazję na objęcie prowadzenia przez gości zmarnował Grzegorz Pawłowski z bliska uderzając w poprzeczkę. W 39 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michaela Wołyńskiego, celnie główkował Łukasz Kosakiewicz i było 1:0 dla Energetyka. W 63 minucie, wychodzącego sam na sam Rafała Komara sfaulował Łukasz Gałązka. Sędzia ukarał zawodnika żółtą kartką, chociaż równie dobrze mógł go wyrzucić z boiska. Gryfinianie po raz kolejny pokazali jak należy wykonywać stałe fragmenty gry, prezentując kombinacyjny rzut wolny. Dwóch zawodników najpierw przebiegło nad piłką, następnie piłkę otrzymał Wołyński, który tak dośrodkował ją w pole karne, że niefortunnie interweniujący zawodnik Stali umieścił piłkę we własnej bramce. - Przy obu golach nie było żadnego przypadku. Ćwiczymy ten element na treningach i to przynosi efekt - powiedział Rafał Kaliciak, trener Energetyka Gryfino. Gdyby nie interwencje Adriana Szpakowskiego, Energetyk mógł zdobyć jeszcze kilka bramek. Ofensywa gości tego dnia raziła nieskutecznością.

Stal Szczecin - Energetyk Gryfino 0:2 (0:1)
Bramki: Kosakiewicz (39), Maćkiewicz (64-samobójcza).

Stal: Szpakowski - Chruściński, Leśnik, Bartczak, Miksa, Kijewski, (46 Kapelusz) Storek (67 Cupryn), Masłowski (40 Gałązka), Maćkiewicz, Kronkowski (82 Usowicz), Czyżewski

Energetyk: Horodyski - Pawłowski, Łazarz, Kostrubiec (68 Bielecki) Kosakiewicz, Wołyński, Drzewiecki (78 Deptuła), Igbokwe (82 Wierzbicki), Kondraciuk (75 Kutasiewicz), Barandowski, Komar