Srebrny medal dla Grupy Kolarskiej Piast Szczecin

jakub lisowski
Drużyna sprinterów (Konrad Burawski pierwszy z prawej) oraz trener Damian Zieliński GK Piast Szczecin Facebook
W belgijskim Gent rozgrywane są Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców. Już pierwszego dnia medal wywalczył junior Grupy Kolarskiej Piast Szczecin - Konrad Burawski.

Nasz torowiec uczestniczył w konkurencji sprintu drużynowego. Jechał na pierwszej zmianie, a jego kolegami z ekipy byli Szymon Welens (Grudziądz) i Mateusz Sztrauch (Konin). Polacy byli najlepszym zespołem w eliminacjach (walczyło 10 państw). Później ścigali się z Hiszpanami o awans do strefy medalowej. Wygrali z przewagą dwóch sekund i z najlepszym czasem awansowali do finału. W wyścigu o złoto rywalizowali z Niemcami. Przeciwnicy zachowali więcej sił i byli lepsi o niespełna 0,3 sekundy. Burawski jest przewidziany do występu w sprincie indywidualnym.

W rywalizacji juniorów zaprezentował się też drugi torowiec Piasta - Krzysztof Patora. W wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego zajął 21. miejsce, tuż za Welensem. Startowało 24 zawodników.

Tylko osiem zespołów zgłosiło się do rywalizacji młodzieżowców (do lat 23 lat) w sprincie drużynowym. W składzie Polski jechali: Mateusz Miłek (Piast), Daniel Rochna (Żyrardów) i Cezary Łączkowski (Toruń). Polacy zajęli 6. miejsce w kwalifikacjach, a to oznaczało, że trafili na Rosjan w wyścigu o awans do strefy medalowej. Rywale byli mocniejsi, wyprzedzili biało-czerwonych o ponad pół sekundy.Później zdobyli brązowy medal, a najlepsi byli Holendrzy, przed Francuzami. (lis)

Jednym z opiekunów kadry i torowców Piasta jest były reprezentant Polski i lider klubu - Damian Zieliński.