Spotkanie z Kaliszem Sandra Spa Pogoń znów rozstrzygała w rzutach karnych

Po rzutach karnych Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała z MKS Kalisz
Po rzutach karnych Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała z MKS Kalisz PGNIG Superliga
Ekstraklasa Piłkarzy ręcznych. Ostatnia kolejka przesądzi, czy Sandra Spa Pogoń Szczecin spadnie do I ligi, będzie walczyć w barażach czy utrzyma się w PGNiG Superlidze.

Pogoń mogła zapewnić sobie dużo spokojniejszą pozycję, gdyby wygrała w sobotę na parkiecie MKS Kalisz. I połowa nie przebiegała jednak po myśli Portowców, bo w 24. minucie gospodarze prowadzili 12:7. Po pięciu minutach było jednak tylko 12:11 (m.in. po trzech bramkach Matiji Starcevica).

W II połowie to wielkie emocje. Pogoń walczyła na całego i nie przestała nawet, gdy w 57. minucie przegrywała 22:25. Jej ostatni zryw był skuteczny. Dwie bramki Pawła Krupy i celne trafienie Dawida Krysiaka na remis.

Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Trzy pierwsze serie to bramki z obu stron, ale w czwartej pomylił się Patryk Krok i po chwili gospodarze cieszyli się z dwóch punktów. Pogoń zdobyła jeden, ale niewiele to pomogło w jej sytuacji.

W niedzielę musi pokonać Chrobrego, by uniknąć bezpośredniego spadku. Takie rozstrzygnięcie może też jej pozwolić uniknąć baraży.

MKS Kalisz - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:25 (14:11). Karne 5:3.
Pogoń: Arsenić, Viunyk - Krupa 8, Starcevic 5, Krysiak 5, Polok 3, Bosy 2, Krok 1, Zaremba 1, Jedziniak, Zalewski, Wiśniewski, Gierak, Wąsowski.

I liga mężczyzn

PGE KPR Gryfino pokonał na swoim parkiecie SMS II Kwidzyn 29:23 w przedostatniej kolejce I ligi szczypiornistów, a ostatnim występie przed swoją publicznością. Tym samym zespół przerwał serię porażek, którą notował od kilku tygodni.

Skład KPR: Kłodziński, Dobko, Jeziorny - Grzegorek 10, Maciej Jezierski 5, Jurkiewicz 4, Kostrzewa 3, Prokopczyk 2, Gackowski 2, Lasko 1, Skrzypkowiak 1, Statkiewicz 1, Marek Jezierski, Dziapa, Karnacewicz, Klemens.

Gryfiński zespół jest na 7. miejscu w tabeli I ligi.

I liga kobiet

Drużyna SPR Pogoni Szczecin przegrała z liderem I ligi kobiet MKS Gniezno 26:31 (16:17). Pogoń: Korniluk, Mocarz - Ślęzak 6, Rancic 6, Urbańska 5, Niełacna 4, Haławczak 2, Jurczyk 2, Kokolus 1, Gierat, Wilanowska, Komorniak, Izdebska.

Mecz był dobrym widowiskiem, ale to faworytki były w nim cały czas lepsze. W I połowie Pogoń potrafiła odrabiać trzybramkowe straty, ale po zmianie stron gnieźnianki były jeszcze lepsze. Ich wygrana nie była zagrożona.