Spójnia Stargard wygrywa w I lidze

zek
Wiktor Grudziński rzucił 12 punktów.
Wiktor Grudziński rzucił 12 punktów. Fot. Tadeusz Surma
Spójnia Stargard pokonała dzisiaj u siebie Delikatesy MOSiR Krosno 73:64. To czwarta kolejna wygrana Spójni, która zachowała szansę na czwarte miejsce po rundzie zasadniczej.

Stargardzianie szybko odskoczyli na 6-8 punktów. Rywale wprawdzie kilka razy zbliżyli się do Spójni, ale ani razu na tyle, by mieć szansę w kolejnej akcji wyjść na prowadzenie. W pierwszej połowie, mimo bezpiecznego prowadzenia, Spójnia nie grała najlepiej. Głównie przez straty, których zrobiła zbyt wiele i które wcale nie były wynikiem agresywnej obrony gości. Tylko dlatego przewaga po dwóch kwartach wynosiła dziewięć punktów, a nie dwa razy tyle. W ataku tradycyjnie prym wiódł Hubert Mazur, który w dwadzieścia minut rzucił 20 punktów, cztery razy trafiając za 3 punkty.

W trzeciej kwarcie, po początkowej niemocy strzeleckiej, później zawodnicy stargardzkiego klubu złapali swój rytm gry i powiększyli przewagę. Po kolejnym trafieniu Huberta Mazura było dwadzieścia punktów różnicy na korzyść gospodarzy. W czwartej kwarcie wyraźnie zadowoleni z wyniku koszykarze Spójni odpuścili w obronie i pozwolili gościom zmniejszyć stratę. W 35 minucie było 63:50. Później MOSiR odrobił kolejnych kilka punktów, ale i tak Spójnia zachowała bezpieczne prowadzenie i pewnie wygrała czwarte kolejne spotkanie w I lidze.

Spójnia Stargard - Delikatesy MOSiR Krosno 73:64 (23:15, 19:16, 20:13, 11:20)
Spójnia: Mazur 24 (cztery razy za 3 pkt), Grudziński 12, Bodych 7, Koszuta 7, Stokłosa 7 (1), Grzegorzewski 6, Polowy 6, Dylik 2, Soczewski 2.