Spójnia Stargard - Wilki Morskie Szczecin 84:77. Spójnia w finałowej czwórce Pucharu Polski

W Spójni z podstawowego składu zagrali tylko Łukasz Bodych (na zdjęciu) i Tomasz Ejsmont. Tadeusz Surma
W czwartej rundzie Pucharu Polski koszykarze Spójni Stargard pokonali Wilki Morskie Szczecin. Oba zespoły nie podeszły poważnie do tego meczu.

W czwartej rundzie Pucharu Polski zagrały ze sobą dwa nasze pierwszoligowe zespoły. Spójnia Stargard podejmowała dzisiaj u siebie Wilki Morskie Szczecin. Ale to były pierwszoligowe zespoły tylko z nazwy. Trenerzy obu zespołów dali odpocząć niemal wszystkim podstawowym koszykarzom, a na boisku zobaczyliśmy zmienników. Także tych zawodników, którzy nie zasiadają nawet na ławce rezerwowych na meczach o ligowe punkty. Spójnia szybko osiągnęła przewagę. Wygrywała 12:3, 18:7, 22:9 i 24:11. Przewagę utrzymała do połowy spotkania. Goście mieli w tym czasie spore problemy ze zdobywaniem punktów. Nieco lepiej prezentowali się z dystansu i dzięki trzypunktowym trafieniom nie pozwolili gospodarzom jeszcze bardziej odskoczyć.

W trzeciej kwarcie, w 25 minucie, było 57:42. Ale wtedy lepiej zagrali zawodnicy Wilków Morskich i zmniejszali dystans do Spójni. Po dwóch trójkach Kanigowskiego zrobiło się tylko 65:59. W czwartej kwarcie gospodarze znowu jednak opanowali sytuację i szybko powiększyli przewagę. Po dwóch punktach Kasprzaka było 78:63, a dwie minuty później po trafieniu Zarzecznego 82:66. W końcówce spotkania goście zmniejszyli nieco prowadzenie Spójni, ale na zwycięstwo nie mieli szansy.

Tak naprawdę jednak to chyba oni osiągnęli swój cel, bo najwyraźniej obu zespołom nie zależało na awansie do turnieju finałowego Pucharu Polski na szczeblu I i II ligi, który rozegrany zostanie pod koniec roku. W nim zagra Spójnia. Z czwórki finalistów do kolejnego etapu Pucharu Polski, z udziałem drużyn ekstraklasy, awansują trzy zespoły.

W dzisiejszym meczu warto pochwalić oba zespoły za skuteczność z dystansu. Spójnia trafiła dziewięć trójek, a Wilki piętnaście. Stargardzki zespół miał 39 procent celnych rzutów trzypunktowych, a rywale 37.

Spójnia Stargard - Wilki Morskie Szczecin 84:77 (24:14, 24:20, 20:25, 16:18)
Spójnia: Berdzik 18, Kasprzak 15 (trzy razy za 3 pkt), Nowak 15 (3), Zarzeczny 15 (1), Bodych P. 14 (2), Dyba 3, Ejsmont 2, Bodych Ł. 2.
Wilki: Kuśmieruk 18, Kanigowski 17 (5), Nowacki 14 (4), Koziorowicz 11 (3), Knowa 10 (2), Balcerek 4, Majcherek 3 (1).