Spójnia Stargard - SKK Siedlce 57:69

Słaby mecz rozegrał Tomasz Stępień, który rzucił tylko 4 punkty.
Słaby mecz rozegrał Tomasz Stępień, który rzucił tylko 4 punkty. Tadeusz Surma
W czwartej kolejce I ligi koszykarzy Spójnia Stargard przegrała z SKK Siedlce 57:69. Stargardzianie jeszcze nie wygrali w tym sezonie u siebie.

Dzisiejsze spotkanie w Stargardzie źle się zaczęło dla gospodarzy. Koszykarze Spójni pudłowali i notowali straty. Rywale to wykorzystali i wyszli na prowadzenie 10:0. Wtedy dopiero trafił za 3 punkty Wiktor Grudziński i były to pierwsze punkty gospodarzy. W kolejnych minutach nie trafiali jednak zbyt często. Goście nie wykorzystali szansy osiągnięcia większej przewagi, bo sami w końcówce pierwszej kwarty zatrzymali się na trzy minuty ze zdobywaniem punktów. Po dziesięciu minutach Spójnia przegrywała dziesięcioma punktami, a sama rzuciła ich tylko osiem. W drugiej kwarcie sytuacja się odwróciła i to stargardzianie grali skuteczniej. Spora w tym zasługa rezerwowych. Nieźle grali Arkadiusz Soczewski i Hubert Pabian, w ataku poprawił się też Adam Parzych. Spójnia najpierw zmniejszyła straty do trzech punktów (19:22), a w końcowych minutach tej kwarty wyszła na prowadzenie (28:27 i 30:29). W połowie meczu był remis 30:30.

W trzeciej kwarcie stargardzianie znowu dali się zaskoczyć i rywale odskoczyli. To goście zdobyli pierwsze 8 punktów w tej części i wygrywali 38:30. W 25 minucie gospodarze zbliżyli się na trzy punkty (40:43), ale po chwili SKK znowu miał o kilka punktów więcej przewagi. W tej kwarcie nie można było odmówić stargardzianom woli walki, ale problemem był brak skuteczności. Gracze Spójni na wiele w tym spotkaniu pozwalali Kamilowi Sulimie, który po trzydziestu minutach rzucił już 21 punktów. W czwartej kwarcie koszykarze stargardzkiego pierwszoligowca dalej pudłowali. Pierwsze punkty w tej części rzucili w piątej minucie, a trafił wtedy za 3 pkt Bartłomiej Szczepaniak. Spójnia przegrywała wtedy już 49:60. Później lepiej nie było, goście osiągnęli kilkanaście punktów przewagi i kontrolowali sytuację. Spójnia przegrała i była to jej druga porażka u siebie. Spójnia jeszcze w tym sezonie nie wygrała w Stargardzie. Ma natomiast komplet, dwóch zwycięstw wyjazdowych.

Spójnia Stargard - SKK Siedlce 57:69 (8:18, 22:12, 16:24, 11:15 )
Spójnia: Parzych 19, Grudziński 9, Soczewski 9, Pabian 7, Michalski 4, Stępień 4, Szczepaniak 3, Ratajczak 2, Szpyrka, Wróblewski