Spójnia Stargard bez formy w meczu z Kotwicą Kołobrzeg

Marcin Dymała tym razem nie pomógł Spójni, rzucił tylko 2 punkty.
Marcin Dymała tym razem nie pomógł Spójni, rzucił tylko 2 punkty. Tadeusz Surma
W dwudziestej piątej kolejce spotkań I ligi koszykarzy stargardzki zespół przegrał w Kołobrzegu z Kotwicą . Już po pierwszej kwarcie Spójnia przegrywała piętnastoma punktami.

Pierwsza kwarta dzisiejszego spotkania w Kołobrzegu była fatalna w wykonaniu Spójni. Gracze stargardzkiego zespołu słabo bronili, a w ataku sporo pudłowali i często oddawali piłkę rywalowi. Gospodarze natomiast wykorzystywali swoje szanse i szybko odskoczyli. Wygrywali 26:8, a po dziesięciu minutach 30:15.

W drugiej kwarcie koszykarze Spójni zagrali lepiej, ale wciąż popełniała błędy. Potrafiła zbliżyć się na pięć punktów, ale po chwili Kotwica ponownie odskoczyła. Po dwudziestu minutach gospodarze wygrywali dziesięcioma punktami.

W trzeciej kwarcie Spójnia nie potrafiła poprawić swojej sytuacji. To gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie powiększając prowadzenie o sześć punktów.

W czwartej kwarcie tylko trochę się zmieniło. Spójnia odrobiła sześć punktów, ale więcej już nie zdziałała. Spójnia przegrała 64:74.
Stargardzki zespół zanotował słabiutki mecz w ataku. W Spójni zawiedli liderzy w zdobywaniu punktów. Marcin Dymała rzucił tylko 2 punkty wykorzystując jedną na dziesięć prób. Hubert Pabian rzucił 5 pkt trafiając dwa z dziewięciu rzutów z gry.

W kolejnym spotkaniu stargardzki zespół zagra w najbliższą sobotę u siebie z liderem Sokołem Łańcut.

Kotwica Kołobrzeg - Spójnia Stargard 74:64 (30:15, 16:21, 19:13, 9:15)

Spójnia: Janiak 16 (raz za 3 pkt), Raczyński 14 (2), Fraś 8, Pytyś 8, Bodych 5 (1), Pabian 5, Lewandowski 3 (1), Śpica 3 (1), Dymała 2, Berdzik, Koziorowicz.